:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE

Policja apeluje – zadbaj o swój portfel!

Komunikaty policji, Policja apeluje zadbaj swój portfel! - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 16/08/2019 10:43

Chwila naszej nieuwagi, to okazja dla złodzieja. Możemy stracić nawet cały nasz majątek. Większość z nas w portfelach nosi karty bankomatowe, dokumenty oraz gotówkę. Nie zapominajmy o prawidłowym ich zabezpieczeniu podczas zakupów, w podróży czy w środkach masowej komunikacji.

Do kradzieży najczęściej dochodzi w miejscach, gdzie mamy do czynienia z tzw. sztucznym tłumem. Chodzi tu o m.in. centra handlowe, środki komunikacji, poczekalnie w przychodniach czy imprezy masowe.

Podpowiadamy co zrobić, żeby nasze wartościowe rzeczy, które mamy przy sobie były bezpieczne:

- obserwujmy otoczenie - kieszonkowiec, który będzie czuł się obserwowany zda sobie sprawę, że jakiekolwiek podejrzane działanie nie pozostanie niezauważone,

- nie nośmy przy sobie dużych kwot pieniędzy,

- nie nośmy portfela w tylnych kieszeniach spodni,

- unikajmy „sztucznego tłumu”,

- mając torebkę, zawsze portfel chowajmy do wewnętrznych kieszonek (torebkę trzymajmy przed sobą)

Jeżeli natomiast staniemy się już ofiarą złodzieja, bezzwłocznie powiadommy Policje. Jeżeli do kradzieży doszło na terenie, gdzie jest ochrona, również powiedzmy o tym pracownikowi ochrony.

Zastosowanie się do powyższych wskazówek w realny sposób pomoże nam w uchronieniu swojego majątku przed kradzieżą.

KPP PułtuskOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama