:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komunikaty policji, Policja apeluje rolników - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 05/07/2019 13:37

Komenda Powiatowa Policji w Pułtusku, w trosce o bezpieczeństwo, w ramach działań prewencyjnych, kieruje apel do wszystkich rolników o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych prac żniwnych. Pamiętajmy, że pośpiech zawsze jest złym doradcą.

Żniwa to okres wzmożonych prac dla mieszkańców terenów wiejskich, któremu towarzyszą zagrożenia związane z obsługą maszyn i urządzeń oraz z transportem płodów rolnych. Pamiętajmy, że ceną naszej nieuwagi, naszego pośpiechu, braku wyobraźni lub lekceważenia zasad bezpiecznej pracy czy też zasad ruchu drogowego jaką możemy zapłacić, może być utrata zdrowia, kalectwo, a nawet śmierć nas samych, naszych najbliższych lub innych osób.

Drogi Rolniku!

- przed rozpoczęciem prac żniwnych, sprawdź stan techniczny swoich maszyn i urządzeń,

- uzupełnij brakujące osłony, na wałkach przekazu mocy i na innych ruchomych częściach maszyn,

- pamiętaj, by w pobliżu pracujących maszyn i urządzeń, nie przebywały osoby postronne,

- przed przystąpieniem do naprawy lub czyszczenia maszyn i urządzeń, wyłącz napęd, unieruchom silnik i odczekaj aż elementy będące w ruchu zatrzymają się,

- zadbaj również i o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, podczas transportu płodów rolnych z pól,

- pojazdy lub maszyny, którymi pracujesz, wyposaż w trójkątne tablice, wyróżniające pojazdy wolnobieżne, wyposaż je również w działające w sposób prawidłowy oświetlenie,

- zabezpiecz przewożony ładunek przed jego przemieszczeniem się podczas jazdy, pamiętając przy tym, że jego wysokość nie może przekraczać 4 m,

- materiały sypkie, przewoź w szczelnej skrzyni ładunkowej zabezpieczonej np. plandeką,

- nie przewoź ludzi na błotnikach, zaczepach lub pomostach kombajnów,

- ciągniki i maszyny rolnicze wyposaż w sprawny podręczny sprzęt gaśniczy,

- przy obsłudze maszyn i urządzeń nie spożywaj alkoholu, nie pozwalaj, by inni to robili,

- w miejscach składowania płodów rolnych nie używaj otwartego ognia.

Wszystkie te zmiany niekoniecznie muszą wiązać się z dużymi nakładami finansowymi. W większości przypadków wystarczy tylko lepsza organizacja pracy, zachowanie rozsądku i zasad ruchu drogowego.

KPP Pułtusk

Policja apeluje do rolników komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Reklama
 Reklama