:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Pasowanie w Płocochowie

Inaugurując – 25 października – uroczystość swego pasowania przedszkolaki z Płocochowa śpiewali: „sami nie wiemy, czy nam się to uda”... Wiedzą, wiedzą, ale asekurują się, tak „na wszelki wypadek”, gdyby coś się nie udało. A potem, w innych piosenkach, zapewniali, że „przedszkole drugim domem jest”, że „nasza pani fajna jest” oraz że „przyjaciela warto mieć, bo to najważniejsze w życiu”. I że to prawda widać było po ich roześmianych buziach, głośnym śpiewie i radosnym tańcu.

A po przedszkolakach ślubowanie składali uczniowie klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II. Zostali przepytani przez starsze koleżanki, pokazali co potrafią i głośno stwierdzili, że „szkoła lubić się da”. I to też jest prawdą. Bo jak można nie lubić szkoły, w której w I klasie (w tym roku) jest siedmioro uczniów i w której rzeczywiście panuje rodzinna atmosfera. Żeby to zapamiętali i wspominali, gdy – być może – spotkają się po latach odnotujmy, że przedszkolaków do pasowania przygotowała pani Maria Dąbrowska, a pierwszaków do ślubowania Ewa Janczak. Miły obowiązek pasowania spadł na dyrektor szkoły Ewę Bochenek.


Wydarzenia, - więcej informacji