:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Paraolimpiada w pułtuskiej Trójce

Lekkoatletyka, Paraolimpiada pułtuskiej Trójce - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 05/03/2018 11:30

21 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki w Pułtusku odbyła się Paraolimpiada pod hasłem „jesteśmy różni, ale równi”. Celem tego wydarzenia było rozbudzenie ducha sportowego poprzez wspólną zabawę pełnosprawnych i niepełnosprawnych uczniów pułtuskich szkól.

Organizatorzy pragnęli w ten sposób udowodnić, że postawa wzajemnego szacunku i akceptacji oraz integracja w połączeniu z duchem zdrowej rywalizacji mogą przyczynić się do odniesienia sportowych sukcesów. A wszystko to w atmosferze przyjaźni i radości. W paraolimpiadzie wzięli udział reprezentanci pięciu pułtuskich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. K. Potockiej ,Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. mjr. H. Sucharskiego, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. T. Kościuszki , Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku. U uczniowie grali w rodzimych drużynach, a także pod sztandarami pozostałych szkół. Zmiana składu drużyn odbywała się poprzez losowanie i miała zagwarantować pełną integrację oraz współpracę. Wśród licznych konkurencji znalazły się również dwie szczególne: „Wyścig w złotym pantofelku Zastępcy Burmistrza Miasta Pułtusk” oraz „Rzut do celu złotym jabłkiem Pani Dyrektor PSP nr 3 w Pułtusku”. W tej wyjątkowej olimpiadzie wszyscy był i zwycięzcami. Termin paraolimpiady miał również szczególne znaczenie – miał przypomnieć o tym, że 10 lat temu powołano do życia Oddziały Integracyjne w PSP nr 3. Paraolimpiada jest tylko jednym z punktów programu edukacyjnego „Pełnosprawny czy nie, o swoich prawach i obowiązkach wszystkiego dowie się” realizowanego w bieżącym roku szkolnym w PSP nr 3. W ramach programu odbyły się liczne zajęcia o charakterze dydaktyczno – wychowawczym na temat praw i obowiązków dzieci oraz niepełnosprawności, spotkania z kuratorem sądowym, wizyta w sądzie, wycieczka do sejmu, konkursy literackie i plastyczny. Obecnie trwają przygotowania do uroczystej gali finałowej , którą uświetni wyjątkowe przedstawienie teatralne.

PSP nr 3

ReklamaOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama