:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, Otwarcie Klubu Seniora Mieszkach Leśnikach - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/10/2019 09:38

Po generalnym remoncie, remiza w Mieszkach Leśnikach została oddana do użytkowania. 11 października uroczystego otwarcia dokonali minister Henryk Kowalczyk, wójt gminy Winnica Robert Wróblewski, przewodniczący rady gminy Antoni Pieńkos i sołtys wsi Mieszki Leśniki Jacek Kosek.

Budynek otwarto jako "Klub Senior +". Gości powitałą Maria Kobylińska prezes Stowarzyszenia Aktywnych Emerytów z Winnicy.

Wójt szczególnie wyróżnił osoby, które budynek odrestaurowały "Pracownicy Zakładu Budżetowego w Winnicy pięknie wykonali ten obiekt, który wcześniej był ruiną (...) to oni podjęli się bardzo trudnego zadania. Niektórzy mówili, że nie da rady nic już z tym budynkiem zrobić" powiedział.

"Bycie na emeryturze to właściwie jest sama przyjemność z wyjątkiem jednej, to znaczy z wyjątkiem samotności. Najgorsza jest ta samotność. To samotne przebywanie w domu myślę, że jest najtrudniejszym elementem bycia na emeryturze. To miejsce będzie temu zapobiegać. Tu będzie zawsze można przybyć i mam nadzieję, że będzie to miejsce tętnić życiem, żeby nikt nie czuł się samotny." mówił minister Henryk Kowalczyk.

Podjęcie decyzji o remoncie nastąpiło w listopadzie 2018 roku. W gminie Winnica jest blisko 800 emerytów z czego około 80 osób zrzesza stowarzyszenie. 

"Emeryci nie mieli swojego miejsca, nie mieli gdzie się spotykać. Chciałem aby stworzyć miejsce dla emerytów aby mieli się gdzie spotkać. Dostaliśmy 150 tysięcy złotych na ten cel. Również to miejsce będzie służyło wszystkim mieszkańcom. Tutaj mogą odbywać się 18-tki, chrzciny." mówił wójt Robert Wróblewski.

 

 Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama