:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Otwarcie dzwonnicy z tarasem widokowym

Wydarzenia, Otwarcie dzwonnicy tarasem widokowym - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/11/2019 12:04

zdj. www.pultusk.pl

W maju br. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków przyznał dotacje celowe z budżetu państwa na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane wpisanych do rejestru zabytków na Mazowszu. Na liście dotowanych zabytków znalazła się dzwonnica przy parafii św. Mateusza w Pułtusku. MWKZ na remont obiektu przyznał 500 000 zł.

W minionym tygodniu zakończono prace restauracyjne i modernizacyjne dzwonnicy. W poniedziałek 11 listopada, dokonano uroczystego poświęcenia wyremontowanego obiektu. Mieszkańcy tego dnia mieli możliwość wejścia na taras widokowy, skąd można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram Pułtuska i okolic.

Podczas kilkumiesięcznego remontu dzwonnicy wykonano następujące prace: reparację i malowanie elewacji zewnętrznej, nową posadzkę i montaż balustrady na tarasie widokowym, tynki na sklepieniach betonowych, nowe sklepienia drewniane, oczyszczenie i konserwację cegły, remont starych schodów drewnianych, budowę nowych krętych schodów metalowych w miejscu drabin, nowe oświetlenie wnętrza dzwonnicy. Prace wykonała firma Wald – Glob Jana Radeckiego z Pułtuska. z Pułtuska.

Na razie nie wiadomo, kiedy dzwonnica oraz taras widokowy będą dostępne dla mieszkańców i turystów. Trwają ustalenia mające na celu umożliwienie wejścia zwiedzającym na teren zabytku.Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama