:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Oświadczenie odwołanej Rady Nadzorczej TBS

Samorząd, Oświadczenie odwołanej Nadzorczej - zdjęcie, fotografia

Ostatnie wydarzenia w naszym samorządzie gminnym poskutkowały dużymi zmianami kadrowymi – także w składach rad nadzorczych spółek miejskich. Odwołanie rady nadzorczej Towarzystwa Budownictwa Społecznego uzasadniono m.in. tym, że nie wypełniała ona swojej roli wobec właściciela, czyli burmistrza. W odpowiedzi członkowie odwołanej rady napisali oświadczenie:

W związku ze zmianami osobowymi w organach spółki TBS w Pułtusku i pojawiającymi się w odniesieniu do odwołanej Rady Nadzorczej informacji, wskazującej na to, że „Rada Nadzorcza nie wypełniła swej roli wobec właściciela” - wyjaśniamy co następuje.

Przepisy prawa i umowa spółki TBS nie wymagają od Zarządu TBS obowiązku uzyskania od Rady Nadzorczej zgody na zawarcie umowy pożyczki. Wobec powyższego Zarząd TBS w grudniu 2017 r. podjął samodzielną, autonomiczną decyzję o udzieleniu pożyczki PPUK, nie informując nawet Rady Nadzorczej o zaistnieniu takiego faktu.

Rada Nadzorcza nie była pytana ani informowana przez Zarząd TBS o umowie pożyczki dla PPUK, co było zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Rada Nadzorcza nie podejmowała też żadnych uchwał w powyższym zakresie z tych samych powodów. Rada Nadzorcza TBS powzięła informację o istnieniu umowy pożyczki dla PPUK w lutym 2018 r.

Na marginesie wskazujemy, iż sytuacja ekonomiczna spółki TBS jest dobra i stabilna. Zostało to również podkreślone przez radnych Rady Miejskiej w Pułtusku na sesji w dniu 5 marca 2018 r. W ostatnich latach doprowadzono do zmniejszenia piętrzących się wcześniej nieuregulowanych należności mieszkańców wobec TBS oraz odzyskano lokale mieszkalne.

 

Rada nadzorcza TBS sp. z o.o.

w okresie: maj 2015- marzec 2018


Samorząd, - więcej informacji