:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Obchody Tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości

Ogłoszenie, Obchody Tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 25/10/2019 10:02

Jak zapewne każdy z nas doskonale o tym wie, już za kilka dni, bo 11 listopada, wypada w kalendarzu zakreślona na czerwono data. Jest to rzecz jasna Narodowe Święto Niepodległości, które obchodzimy od 1989 roku, a wcześniej w latach 1937 - 1945.

Jako że jest to bez wątpienia najważniejsze święto państwowe w Polsce, to zarazem oznacza ono dzień wolny od pracy. To oznacza, że nie musimy w tym ważnym dla nas dniu męczyć się za biurkiem, czy w inny sposób, w jaki zarabiamy na życie.

Możemy śmiało poleniuchować, odpocząć, spędzić czas z rodziną, znaleźć czas na hobby takie jak czytanie książek, granie w automaty do gry za darmo bez rejestracji lub inne gry komputerowe, albo też wszelkiego rodzaju preferowane przez nas formy rozrywki.

Ale w tym jednym dniu nie możemy jednak zapomnieć o powodzie, dla którego jest on wolny. To przecież niezwykle ważne dla wszystkich Polaków święto! A jak wyglądać będą jego oficjalne obchody, zarówno w Kutnie, jak i w całym kraju?

Narodowe Święto Niepodległości w Kutnie

W momencie pisania tego artykułu nie jest jeszcze znany dokładny harmonogram obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście. Ale biorąc pod uwagę poprzednie lata (z pominięciem zeszłorocznej edycji specjalnej przypadającej na setną rocznicę odzyskania niepodległości), to możemy się spodziewać szeregu atrakcji, wśród których znajdzie się bez wątpienia:

  • Uroczysta msza święta z udziałem pocztów sztandarowych oraz orkiestry dętej.

  • Wystawa sprzętu wojskowego oraz strażackiego, umundurowania oraz wyposażenia na głównym placu miasta, czyli Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Oprócz tego z pewnością odbędzie się uroczysty przemarsz mieszkańców miasta, składanie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego, przemówienia władz miasta i szereg imprez towarzyszących. Ogólnie rzecz biorąc - bez wątpienia będzie to dzień pełen wydarzeń w Kutnie, których nie można przegapić!

Narodowe Święto Niepodległości w Całym Kraju

Jak co roku, najbardziej huczne obchody tego święta państwowego organizowane są w Warszawie - zwyczajowo centrum wydarzeń jest plac Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Grób Nieznanego Żołnierza. A jak to będzie wyglądało w tym roku?

Przede wszystkim centralnym punktem obchodów będzie defilada wojskowa na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz przemówienie Prezydenta Polski, Andrzeja Dudy. Oprócz tego Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego odegra Mazurek Dąbrowskiego oraz Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego. Ponadto punktualnie o godzinie 12:00 w całym kraju rozpocznie się uroczyste odśpiewanie hymnu Polski zgodnie z ogólnopolską akcją „Niepodległa do hymnu”.

Oprócz tego będzie miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, wokół którego z roku na rok narasta coraz więcej kontrowersji, jednak nie można o nim zapomnieć - będzie to zaplanowany na pięć godzin Marsz Niepodległości organizowany w stolicy. Wyruszy on o godzinie 14:00 z Ronda Dmowskiego i następnie podąży standardową trasą przez Aleje Jerozolimskie, Most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie, ulicę Siwca i ostatecznie do punktu docelowego, którym są błonia Stadionu Narodowego. Cała trasa marszu liczy sobie ponad trzy kilometry, zatem niewątpliwie będzie to wydarzenie, które znów spotka się z zainteresowaniem mediów.

Ale obchody Narodowego Święta Niepodległości nie ograniczają się tylko do Warszawy. Na przykład w Bielsku-Białej zorganizowany zostanie specjalny Koncert Galowy, z udziałem Cisovsky Orchestra pod przywództwem Macieja Cisowskiego oraz solistów takich jak Weronika Skalska, czy też Danie Cebula-Orycz. W trakcie imprezy zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne oraz utwory regionalne autorstwa najwybitniejszych polskich kompozytorów, oraz twórców ludowych.

Niezależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkasz - z pewnością także i w Twoim mieście zorganizowane zostaną jakieś uroczystości. Nie przegap ich!

Obchody Tegorocznego Narodowego Święta Niepodległości komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Reklama
 Reklama