:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Sokołowie Włościańskim

Wydarzenia, Obchody rocznicy wybuchu powstania styczniowego Sokołowie Włościańskim - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 23/01/2018 11:35

W hołdzie poległym powstańcom styczniowym, przy mogile w Sokołowie Włościańskim, w poniedziałek 23 stycznia odbyły się uroczystości, w których uczestniczyli: grupa rekonstrukcyjna 13 PP pod dowództwem Pana Leszka Topólskiego, I Pułtuska Próbna Drużyna Młodzieżowa „Wilki”, Barbara Piątek dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem z nauczycielami i młodzieżą, przedstawiciele władz gminy – wójt Jan Mroczkowski, przewodniczący Rady Gminy Rafał Jackowski, sekretarz Urzędu Gminy Mirosław Barszcz oraz proboszcz parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych ks. Dariusz Multon.

Wójt Jan Mroczkowski podkreślił, że powstanie styczniowe było największym polskim zrywem narodowym przeciwko imperium rosyjskiemu. Następnie podziękował wszystkim uczestnikom za obecność w 155 rocznicę wybuchu powstania styczniowego i rozpoczął obchody 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Ksiądz Proboszcz w hołdzie poległym powstańcom odmówił modlitwę:

Panie, Boże Wszechmogący, polecam Twemu miłosierdziu dusze naszych poległych powstańców styczniowych, którzy oddali swe życie w obronie drogiej Ojczyzny i przelali swoją krew w obronie nie tylko naszego kraju, ale i Wiary świętej. O Boże, niech to ich męczeństwo poniesione w obronie Wiary i Ojczyzny uwolni ich dusze z czyśćca i wyjedna wieczną nagrodę w niebie. Błagam Cię o to przez Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela, przez Jego Najświętsze Serce, przez przyczynę i zasługi Jego Niepokalanej Matki oraz świętych Patronów i Patronek naszego Narodu. Amen.

Obchody 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Sokołowie Włościańskim komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama