:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C lekkie zachmurzenie

O młodych i starych… już jutro w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej

Wybory, młodych starych… jutro Pułtuskiej Gazecie Powiatowej - zdjęcie, fotografia

Bardzo dawno temu, w czasach słusznie minionych, pewien młody człowiek postanowił zrobić karierę polityczną. Zapisał się do partii, popatrzył, posłuchał i postanowił awansować na członka komitetu gminnego. Poszedł więc na zebranie i w kuluarach pyta, co ma zrobić, aby zostać zastępcą członka. - Ty – mówią do niego starzy działacze – ty jesteś za młody. Musisz jeszcze poczekać. Gdyby partia tak młodych awansowała to już dawno by przegrała!

Więc młody czekał. Mijają lata i nadchodzi kolejna kadencja. Młody jest już wyszczekany, bo się naoglądał i naczytał. Składki płacił sukcesywnie. Kupił więc nowy garnitur, czerwony krawat i idzie na partyjne wybory. W kuluarach zagaduje starych działaczy, że chce być choć zastępcą członka komitetu gminnego. Zbywają go uśmiechem – za młody jesteś, życia nie znacz, na robocie partyjnej też się nie znasz. Musisz się jeszcze dużo nauczyć. W następnej kadencji!

Mijają lata. Zbliżają się kolejne wybory w partii. Młody (choć już tylko duchem) szykuje się ambitnie. Czyta klasyków, prenumeruje Trybunę, uczy się formułek o walce klas i życiu Waryńskiego. Idzie wreszcie na wybory w partii i w kuluarach... mówią mu, że jest za stary, że beton i, że trzeba nowej krwi...

Dwaj ambitni, pułtuscy działacze nowoczesnej, europejskiej socjaldemokracji niedawno się zorientowali, że się robią za starzy. W minionych wyborach przegrali... ale mogą być dumni z wyniku. W jutrzejszym, 45 wydaniu PGP, opowiedzą o chwili, gdy polityczna młodość styka się z brutalną rzeczywistością. Błażej Makarewicz napisał felieton, a Cezary Gemza udzielił wywiadu.


Wybory, - więcej informacji