:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Nowe mundury dla GRH

Wyznaczona do pełnienia funkcji burmistrza Pułtuska Dorota Subda przekazała dziś Grupie Rekonstrukcji Historycznej 13 pułku piechoty, działającej przy Pułtuskim Towarzystwie Społeczno – Kulturalnym, dwa komplety umundurowania dla młodzieży działającej w grupie – mundur policjanta II RP oraz mundur żołnierza 13 Pułku Piechoty.

Przypomnijmy – Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty jest nieodłącznym elementem pułtuskich uroczystości patriotycznych. Współpraca Samorządu Gminy Pułtusk z członkami grupy na czele z panem Leszkiem Topólskim przybliża mieszkańcom miasta sylwetkę żołnierza września i żołnierza współczesnego. Żołnierz współczesny wywierał duży wpływ na życie społeczne i kulturalne miasta, stacjonując w pułtuskiej jednostce wojskowej od 1921 do 2001 roku.

Samorząd Gminy Pułtusk wspiera Grupę Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty już od kilku lat i, jak zapewniła Dorota Subda, dalej będzie wspierał.

W uroczystości oprócz Grupy Rekonstrukcji Historycznej pod przewodnictwem dowódcy Leszka Topólskiego, udział wzięła p.o. burmistrza Dorota Subda, a także zastępca burmistrza Andrzej Popowicz oraz kapelan GRH ks. Dariusz Multon, proboszcz parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych.


Historia, - więcej informacji