:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Nowa Komenda Policji za 20 milionów! - rozmowa z Komendantem Policji Jarosławem Olszewskim

Wywiad, Komenda Policji milionów! rozmowa Komendantem Policji Jarosławem Olszewskim - zdjęcie, fotografia

Na początku listopada zapadła ważna decyzja w sprawie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. Komisja powołana decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, w której składzie był Komendant Powiatowy Policji w Pułtusku mł. Insp. Jarosław Olszewski, wybrała działkę przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, na której stanie nowa siedziba KPP w Pułtusku. O dalszych procedurach związanych z budową jednostki, z Komendantem Jarosławem Olszewskim, rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Wiemy, że ofert było wiele, ale co zadecydowało o zakupie właśnie tej?

Oczywiście na wybór działki pod lokalizację nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku znaczenie miało wiele czynników. Decyzja podejmowana była przez kilka miesięcy ze względu na wielość ofert, jak również konieczność przemyślanego działania i podjęcia optymalnej decyzji.

O wyborze działki przy ul. M. Skłodowskiej – Curie 3 zadecydowały przede wszystkim: odpowiednia lokalizacja (dogodny dojazd od strony drogi krajowej nr 61 i drogi wojewódzkiej nr 619), jak również bliskość siedziby Starostwa Powiatowego, co jest korzystne z punktu widzenia mieszkańców podczas załatwiania szeregu spraw, odpowiednia powierzchnia działki, tj. 8.466 metrów kwadratowych, co pozwoli nie tylko na budowę siedziby Komendy, ale także na budowę garaży, miejsc parkingowych dla interesantów i pracowników oraz policjantów naszej Komendy, działka przeznaczona jest pod budownictwo, nie jest działką rolną, brak obciążeń w księdze wieczystej oraz pozytywna opinia społeczna wyrażona w sondzie przeprowadzonej przez lokalną prasę.

Działka została wybrana, pieniądze na jej zakup są zabezpieczone, kiedy zatem zostaną dopełnione formalności związane z zakupem działki?

Obecnie pracownicy Wydziału Inwestycji i Remontów Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu gromadzą niezbędną dokumentację do podpisania aktu notarialnego przez Pana Komendanta Wojewódzkiego Policji z właścicielami działki. Mam nadzieję, że do podpisania aktu dojedzie do końca 2017 r.

Kiedy, Pana zdaniem, może nastąpić przeprowadzka do nowej siedziby?

Nie chciałbym podawać konkretnej daty, ale budowa siedziby Komendy Policji oraz całej infrastruktury z tym związanej, to jest tzw. zaplecza logistycznego to kwestia kilku lat.

Rok 2018 to okres uzyskania wszelkiego rodzaju pozwoleń potrzebnych do rozpoczęcia budowy, jak również wybrania właściwego projektu budynku Komendy.

Kiedy poznamy projekt nowej siedziby?

Projekt nowego budynku Komendy poznamy w przyszłym roku.

Jaki będzie całkowity koszt inwestycji?

Całkowity koszt inwestycji to około 20 mln złotych.

Po ilu latach pułtuska komenda będzie zmieniać siedzibę?

Budynek w którym obecnie mieści się pułtuska Policja pochodzi z 1827 roku, jednakże z posiadanych przeze mnie informacji, uzyskanych od emerytowanych funkcjonariuszy Policji i mieszkańców naszego miasta – budynek przy ul. Rynek 23 był siedzibą organów ścigania, Milicji Obywatelskiej, a następnie Policji już tuż po II Wojnie Światowej.

Co tak ważna zmiana oznaczać będzie dla pracy pułtuskich mundurowych?

Osobiście wyrażam nadzieję, że budowa Komendy rozpocznie się możliwie szybko po zgromadzeniu w przeszłym roku dokumentacji. Oczywiście wiodącą komórką w realizacji budowy jest Wydział Inwestycji i Remontów KWP zs. w Radomiu.

Pragnę podkreślić, że ja, jak i moi policjanci i pracownicy cywilni bez względu na siedzibę Komendy dalej będziemy realizować nasze zadania najlepiej jak potrafimy. Istotnym jest, że nowa siedziby Komendy to kwestia istotna nie tylko dla policjantów, pracowników cywilnych, ale przede wszystkim dla mieszkańców, którzy każdego dnia załatwiają szereg spraw w naszej jednostce. To ważne by przyjmowanie interesantów odbywało się w odpowiednich warunkach, o czym mieszkańcy przekonali się po zmianie siedziby przez tutejsze Starostwo Powiatowe.

Budowa Komendy to oczywiście szereg działań do realizacji przez pracowników cywilnych i policjantów KWP zs. w Radomiu, jak i tutejszej Komendy Powiatowej Policji.

Ponadto ważnym jest zrozumienie potrzeby budowy nowej jednostki przez nasz samorząd, tj. przez Starostwo Powiatowe w Pułtusku, jak i gminę Pułtusk, którzy przeznaczyli na ten cel łącznie 1.800.000 zł.

Czy policjanci i pracownicy cywilni są zadowoleni?

Na obecnym etapie jesteśmy zadowoleni z wyboru lokalizacji i zabezpieczenia środków finansowych na zakup działki i budowy Komendy. Jesteśmy transparentni, więc w przypadku dalszych pytań będziemy na bieżąco informować opinię publiczną o postępach w realizacji tej inwestycji.

Dziękuję za rozmowę.

 


Nowa Komenda Policji za 20 milionów! - rozmowa z Komendantem Policji Jarosławem Olszewskim komentarze opinie

  • gość 2018-01-16 13:41:38

    W sumie lokalizacja niezła, w końcu coś na tej uliczce zacznie się dziać, bo ostatnimi laty strasznie podupadła.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wywiad, - więcej informacji