:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C pochmurno z przejaśnieniami

Nieudzielenie absolutorium i obniżenie pensji burmistrzowi Pułtuska

Samorząd, Nieudzielenie absolutorium obniżenie pensji burmistrzowi Pułtuska - zdjęcie, fotografia

W czwartek 14 czerwca w urzędzie Miejskim w Pułtusku odbędzie się sesja absolutoryjna Rady Miasta, czyli oceniająca burmistrza pod względem wykonania budżetu. Wszystko wskazuje na to, że radni nie udzielą absolutorium, z powodu wydania negatywnej opinii wykonania budżetu za 2017 rok przez Komisję Rewizyjną.

Na sesji radni będą również podejmować uchwałę o wynagrodzeniu burmistrza, co w związku z wejściem w życie nowych przepisów wiązać się będzie z jego zmniejszeniem. Na wynagrodzenie burmistrza składa się wynagrodzenie zasadnicze, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny i tzw. pozostałe świadczenia.

Nowe przepisy nie będą dotyczyć wyznaczonej do pełnienia obowiązków burmistrza Doroty Subdy – ponieważ to nie Rada Miasta decyduje o wysokości jej wynagrodzenia, ale powołujący ją do pełnienia funkcji organ, ani o wynagrodzeniu Zastępcy Burmistrza, ponieważ o jego pensji decyduje obecnie Dorota Subda.


Samorząd, - więcej informacji