:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Niech Zmartwychwstały odnowi nasze życie

Z życia parafii, Niech Zmartwychwstały odnowi nasze życie - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 20/04/2019 14:00

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Przeżywamy je w szczególnym roku, w którym mija 40 lat od pamiętnej pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i 20 lat od wyniesienia na ołtarze błogosławionych biskupów płockich, arcybiskupa Antoniego Julian Nowowiejskiego i biskupa Leona Wetmańskiego, zamordowanych przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Działdowie. Ci trzej wielcy pasterze Kościoła powinni wytyczać nam drogę i być dla nas przykładem. Pokazali oni wielką troskę o wiarę, rodzinę, Ojczyznę.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego daje nam nadzieję na nasze Zmartwychwstanie. Pokazuje też, że po największych nawet trudach i opuszczeniu, możemy dostąpić radości i chwały. Jan Paweł II podczas swej pierwszej pielgrzymki wołał, aby zstąpił Duch Święty i odnowił oblicze naszej ziemi. Życzę wszystkim czytelnikom PGP, a szczególnie moim parafianom, aby tak się stało. Aby przeżycia związane z obchodami Zmartwychwstania Pańskiego, odnowiły nasze życie. Abyśmy pamiętali, że to, co najcenniejsze w naszym życiu „przechowujemy w naczyniach glinianych”, które trzeba strzec i chronić. Abyśmy pamiętali, że w krzyżu Chrystusa jest nasze wybawienie i moc, abyśmy tego krzyża strzegli i w jego obronie stawali.

Niech Wam wszystkim Chrystus Zmartwychwstały błogosławi. Szczęść Boże.

Ksiądz Kanonik Sławomir Andrzej Stefański

proboszcz parafii św. Jana Pawła II w PułtuskuOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama