:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Nie chcą „małej obwodnicy” na Popławy

Miasto, chcą „małej obwodnicy” Popławy - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 16/10/2019 14:37

Do Burmistrza Miasta Pułtusk trafiła petycja, podpisana przez kilkudziesięciu mieszkańców, w tym samorządowców, wyrażająca sprzeciw dla budowy „małej obwodnicy”. Przypominamy temat, który poruszaliśmy już na łamach 39 wydania Pułtuskiej Gazety Powiatowej. Poniżej treść artykułu i petycji.

Od dłuższego czasu władze miasta zastanawiają się, jak rozwiązać problem z komunikacją na Popławy. Przejazd przez most na drugą stronę rzeki codziennie jest gehenną spowodowaną przez korki. Sytuację dodatkowo pogarsza duże rondo. Pomóc ma budowa „małej obwodnicy”, czyli drogi dojazdowej z ulicy Sukienniczej z Wyszkowską. Inwestycja jest obecnie na etapie uzgodnień dokumentacji projektowej w Mazowieckim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Z budowy drogi nie są jednak zadowoleni mieszkańcy ulicy Stare Miasta, dlatego też napisali petycję o następującej treści:

 

Szanowny Panie Burmistrzu, my mieszkańcy starego miasta z ogromnym zdziwieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację dotyczącą planowanej realizacji inwestycji polegającej na budowie drogi łączącej ul. Wyszkowską z ul. Sukienniczą.

Przy dominującej obecnie na całym świecie tendencji do wyprowadzania ruchu samochodowego z miast, planuje Pan coś zupełnie przeciwnego – wprowadzenie samochodów do naszej spokojnej dzielnicy. W tym miejscu należy przypomnieć, że ulice na naszym osiedlu są w opłakanym stanie, a Pan Burmistrz planuje dla nas jeszcze dodatkową uciążliwość w postaci ruchliwej drogi łączącej drogę wojewódzką z centrum miasta.

Mamy uzasadnionej obawy, że poprzez bezpośrednie sąsiedztwo planowanej drogi będziemy narażeni na wdychanie spalin i toksyn z przejeżdżających samochodów oraz hałas zaczynający się od wczesnych godzin porannych. Oddziaływanie drogi na pewno nie będzie również korzystne dla osób korzystających ze Stadionu Miejskiego, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.

Chcielibyśmy podkreślić, że nasze domy znajdują się w okolicy rzeki Narew w bezpośrednim sąsiedztwie terenów o dużej wartości przyrodniczej i rekreacyjnej, natomiast nowa droga zburzy klimat i ciszę oraz w znaczący sposób zmieni układ urbanistyczny i komunikacyjny tego obszaru, bezpowrotnie odbierając jego naturalne walory przyrodnicze.

Biorąc pod uwagę zaawansowanie prac, deklaracje GDDKiA oraz strony rządowej, pragniemy Panu Burmistrzowi przypomnieć, iż w niedalekiej przyszłości powstanie obwodnica Pułtuska, która diametralnie zmieni natężenie ruchu w naszym mieście. Nie ulega wątpliwości, że w takim przypadku środki wydane na planowaną przez Pana „pseudoobwodnicę” przebiegającą przez naszą osiedle zostaną zmarnowane.

W planach jest także przebudowa ronda Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mająca na celu upłynnienie ruchu na DK61.

W związku z powyższym wyrażamy swój stanowczy sprzeciw dla planowanej inwestycji polegającej na budowie drogi łączącej ul. Wyszkowską z ul. Sukiennicza, natomiast środki zarezerwowane na jej wykonanie proponujemy przeznaczyć na rewitalizację starej części miasta, aby mogła ona wyglądać atrakcyjnie jak w innych miejscowościach.

Petycję podpisało kilkudziesięciu mieszkańców, w tym samorządowcy – Witold Saracyn, Tadeusz Nalewajk i Michał Górecki. Burmistrz jeszcze nie udzielił odpowiedzi na pismo.Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama