:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Najnowsze wieści z gminy Zatory

W aktualnym numerze PGP, Najnowsze wieści gminy Zatory - zdjęcie, fotografia

O inwestycjach w trakcie realizacji oraz tych zaplanowanych, funduszu sołeckim, świetlicach wiejskich, o budynku po szkole w Ciskach oraz o aktualnej sytuacji w szkole w Zatorach z Wójtem Gminy Zatory Grzegorzem Falbą rozmawiała Anna Morawska.

Jakich nowych inwestycji mogą się spodziewać mieszkańcy gminy Zatory?

Obecnie planujemy budowę przedszkola w Zatorach. Przy okazji poprzedniego wywiadu wspominałem, że w istniejącym w budynku szkoły przedszkolu mamy setkę dzieci, a obecne warunki ze względu na wieloletnie zaniedbania są delikatnie mówiąc trudne. Mamy już opracowane projekty, zatem wszystko zmierza do uzyskania pozwolenia na budowę i przetargu. Będzie to całkowicie nowy budynek obok szkoły. Takie rozwiązanie jest praktyczne ze względu na istniejącą infrastrukturę, na przykład stołówkę. Jest to inwestycja dwuletnia, myślę, że ukończymy ją do końca sierpnia 2019 roku. Podobną planujemy rozpocząć w tym roku w Pniewie, tylko tam chcemy rozbudować budynek szkolny pod kątem oddziału przedszkolnego.

Pełna treść wywiadu w dzisiejszym, 11 wydaniu Pułtuskiej Gazety Powiatowej.

 


W aktualnym numerze PGP, Zatory - więcej informacji