:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

„MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE” - inauguracja akcji w powiecie pułtuskim

Policja, „MÓJ ROWER ŻYCIE” inauguracja akcji powiecie pułtuskim - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/04/2018 13:02

Pułtuscy policjanci z udziałem Wójta Gminy Winnica, członkami Stowarzyszenia na rzecz Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin, Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „PRZYSTANEK WINNICA”, Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych i pracownikami WOPR rozpoczęli kolejny sezon rowerowy. W ramach działań „MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE” mundurowi i mieszkańcy gminy Winnica wzięli udział w rajdzie rowerowym, 12 kwietnia.

Powszechnie wiadomo, że forma nauki przez zabawę najlepiej zapada w pamięci najmłodszych. Mogli się o tym przekonać uczestnicy przedsięwzięcia, a czekało na nich wiele atrakcji. Zaczęliśmy od krótkiej lekcji teorii. Przed budynkiem szkoły w Winnicy uczestników powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pułtusku nadkom. Paweł Antośkiewicz, Wójt Gminy Mariusz Kowalewski oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podkom. Wiesław Rupiński. Policjanci zwrócili uwagę na potrzebę korzystania z elementów odblaskowych oraz zgodne z przepisami wyposażenie jednośladu. Omówili najczęściej popełniane wykroczenia przez niechronionych użytkowników dróg, udzielili wskazówek, jak postępować by być bezpiecznym na drodze. O rozsądek i rozwagę zaapelował również wójt. Po prelekcji policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili posiadanie kart rowerowych i stan techniczny jednośladów. Braki w

wyposażeniu zostały uzupełnione. Funkcjonariusze wręczali lampki rowerowe, dzwonki, kamizelki i czapki odblaskowe. Następnie roześmiany peleton przebył około 10 kilometrowy odcinek , który wiódł z Winnicy, przez Gnaty Lewiski – Stare Bulkowo – Łachoń do Bulkowa. Tam czekały na uczestników kolejne atrakcje, m.in. przygotowane przez członków OSP wspólne ognisko.

Spotkanie wzbogacone było o zajęcia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Rad i wskazówek udzielił uczestnikom Paweł Mieczkowski z pułtuskiego WOPR oraz uczennice Zespołu Szkół im. Ruszkowskiego w Pułtusku. Tematami były m.in. postępowanie w przypadku utraty

przytomności, padaczki, zatamowania krwotoku, złamania kończyn/ ran na skutek upadku z roweru. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach, miały wiele pytań, dzieliły się spostrzeżeniami.

Serdeczne podziękowania dla współorganizatorów – Mariusza

Kowalewskiego Wójta Gminy Winnica, Prezes Stowarzyszenia na rzecz Dzieci,

Młodzieży i Ich Rodzin Zespołu Placówek Oświatowych w Winnicy „PRZYSTANEK WINNICA” Dorocie Ciosek, Członkom OSP, WOPR i dzielnym uczniom! Mamy nadzieję, że wspólne promowanie i budowanie właściwej relacji na linii „kierujący innym pojazdem – pieszy – rowerzysta” przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, a zdobyta wiedza i umiejętności będą miały zastosowanie w praktyce.

KPP w PułtuskuOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama