:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Młodzież w Żydowskim Instytucie Historycznym

W bieżącym roku szkolnym ZSZ im. J. Ruszkowskiego w Pułtusku realizuje projekt edukacyjny „Irena Sendlerowa – PRO MEMORIAM. Dialog międzykulturowy”.

W związku z tym przedsięwzięciem klasy III TL i II TI b (pod opieką Luizy Truchel, Doroty Sobocińskiej i Anny Świerczewskiej) uczestniczyły w wycieczce programowej do Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie. Młodzież obejrzała wystawę „Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu”, pokazującą dramatyczną relację grupy konspiratorów (ONEG SZABAT), zamkniętych w getcie warszawskim. Stworzone przez nich Podziemne Archiwum Getta Warszawy miało uratować od zapomnienia ludzi skazanych na Holocaust.
W wycieczce uczestniczyła również Aneta Szymańska, prezes pułtuskiego Stowarzyszenia MOST, która współpracuje ze szkołą w ramach projektu promującego kulturę żydowską.


Młodzież w Żydowskim Instytucie Historycznym komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły powiatowe, - więcej informacji