:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  29°C bezchmurnie

Mikołajkowa siatkówka Zrywu

2 grudnia w pułtuskiej mekce siatkówki, na swoich śmieciach, czyli w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego (dla wtajemniczonych Arena Ruszkowski) uczestnicy treningów UKS Zryw Pułtusk rozegrali okolicznościowy turniej.

W zawodach wzięło udział osiemnaścioro dziewcząt i chłopców w różnym wieku, od klasy piątej szkoły podstawowej, aż do studentów. Graliśmy od godziny 10 do 14 w różnych formach: dwójki, trójki, piątki, szóstki. Graliśmy w całej gamie kategorii wiekowych, dla przykładu piszący te słowa „przeszkadzał” drużynie rocznika 2006 i młodsi. Jeden mecz zagraliśmy prawie, że międzypokoleniowo od podstawówki do studiów. Wszyscy dali radę. Rywalizowaliśmy oczywiście na punkty, ktoś wygrał, ktoś… też wygrał.

Nagrodami dla uczestników Turnieju Mikołajkowego 2017 były okolicznościowe medale, nie zabrakło też czekoladowych mikołajów.

Sędziami byli Tadeusz Miłoszewski i Marek Gogolewski, który za pomoc w organizacji zawodów również został wyróżniony medalem.

Warto wymienić wszystkich uczestników: Gabriela Boligłowa, Magdalena Sztubińska, Amelia Lisiecka, Weronika Wrońska, Jan Ochman, Marcelina Komorowska, Martyna Wojtczak, Oskar Krawczyński, Mateusz Majewski, Natalia Śińczuk, Michał Stopka, Jan Sadowski, Weronika Zych, Adam Sadowski, Szymon Godlewski, Oliwia Sobocińska, Julka Borowska, Kamil Zaręba. Szymon Rachuba też z pewnością by uczestniczył, ale zmogła go choroba.

Dla tych młodych ludzi siatkówka jest chyba swego rodzaju sposobem na życie, trenują z zaangażowaniem, chcą poznawać nowe elementy techniki, mają cierpliwość do trenerów. Szkoda, że już od kilku sezonów nie udaje się zebrać jednorodnej rocznikowo grupy, która mogłaby rywalizować w rozgrywkach Mazowiecko – Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej. W ostatnich latach przez zajęcia Zrywu przeszła spora grupa młodzieży, myślę, że udało by się z nich zebrać solidny zespół ligi wojewódzkiej, może kiedyś się uda…

W imieniu siatkarek i siatkarzy UKS Zryw oraz swoim własnym serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi Nuszkiewiczowi – burmistrzowi Pułtuska, Janowi Zalewskiemu – Staroście Pułtuskiemu, Jarosławowi Druchniakowi – dyrektorowi ZSZ im. Jana Ruszkowskiego za finanse i nieodpłatne użyczanie obiektów. Dzięki temu uczestnicy zajęć nie płacą za udział w zajęciach, co w tych niełatwych czasach jest bardzo cenne. Dziękujemy!

A. Krawczyński


Mikołajkowa siatkówka Zrywu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Siatkówka, - więcej informacji