:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Edukacja, Piotra Skargi szkołą miarę wieku - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 03/08/2019 13:00

8 lipca odbyły się konkursy na dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest powiat pułtuski. Decyzją komisji konkursowej dyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, na okres 5 lat – od 1 września 2019 r. do 31 sierpnia 2024 r., została Anna Majewska. W wywiadzie dla Pułtuskiej Gazety Powiatowej dyrektor LO podkreśla m.in., że piękna historia placówki „powinna być mocnym fundamentem do budowania nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku”. Z Anną Majewską rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Dlaczego zdecydowała się Pani wziąć udział w konkursie na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku?

31 sierpnia 2019 r. wygasa moja umowa o pracę w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, gdzie pracowałam na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela.

1 września będę obchodzić swoje zawodowe rocznice: 20 lat pracy jako nauczyciel i wychowawca w szkole i 10 lat pracy jako konsultant do spraw edukacji językowej i języka angielskiego w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie. Przyszedł więc czas na nowe wyzwania i doświadczenia. Twórca francuskiej, nowoczesnej szkoły Celestin Freinet powiedział, że: „Szkoła nie jest przystankiem, jest drogą, która otwiera się na coraz nowsze horyzonty do zdobycia” i ja postanowiłam wyznaczyć sobie nową drogę i nowy zawodowy cel.

Jak się Pani wydaje – czym mogła przekonać Pani komisję konkursową, która pozytywnie oceniła Pani kandydaturę?

Czym mogłam przekonać komisję konkursową? Myślę, że na to pytanie najlepiej odpowiedziałaby Komisja...

Podczas wystąpienia zaprezentowałam swoje doświadczenie zawodowe i dodatkowe aktywności, między innymi: egzaminatora OKE, eksperta przedmiotowego z języka angielskiego, doradcy zawodowego.

Przedstawiłam też koncepcję funkcjonowania i rozwoju Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi. Jestem przekonana, że piękna przeszłość SKARGI, powinna być mocnym fundamentem do budowania nowoczesnej szkoły na miarę XXI wieku. Dlatego też zwróciłam uwagę na jakość nauczania, rozwijanie uczniowskich pasji, pielęgnowanie tradycji, promocję placówki.

Według Jamesa Allena „Zwycięstwa nigdy nie odnosi się samemu. Trzeba stworzyć grupę ludzi, którzy w myśl wspólnej wizji odniosą swój osobisty sukces”, dlatego niezmiernie istotna będzie też dla mnie współpraca i budowanie dobrych relacji z uczniami, nauczycielami, rodzicami, pracownikami obsługi i administracji, organem prowadzącym, Kuratorium Oświaty, związkami zawodowymi i różnymi instytucjami zewnętrznymi.

Kiedy przejmie Pani obowiązki dyrektora szkoły?

Powołanie na stanowisko dyrektora, kandydata wyłonionego w konkursie, następuje z początkiem roku szkolnego, czyli obowiązki dyrektora LO im. Piotra Skargi przejmę 1 września 2019 r.

Dziękuję za rozmowę.

17 lipca Zarząd Powiatu w Pułtusku podjął uchwały o powierzeniu stanowisk dyrektorskich w powiatowych placówkach oświatowych. Akt powołania na dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, Anna Majewska odebrała z rąk Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego. zdj. Powiat Pułtuski

 

 Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama