:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
W aktualnym numerze PGP, wójta wójta - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 28/08/2018 11:46

Znamy listę kandydatów na wójtów gmin w powiecie pułtuskim – tych partyjnych oraz niezależnych, startujących z własnych komitetów wyborczych.

Trwa kompletowanie list kandydatów na radnych. Przypomnijmy, że w Pułtusku komitet wyborczy może wystawić 27 kandydatów do Rady Miasta. Obowiązują też parytety, co oznacza, że na listach musi być co najmniej 35% kobiet lub mężczyzn. Jak mogliśmy zaobserwować na przestrzeni lat, w naszym mieście nie ma zbyt wielu kobiet chętnych do udziału w wyborach, a co za tym idzie, niełatwo będzie znaleźć w Pułtusku aż 12 kandydatek. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, wszystkie komitety mają trudności w kompletowaniu idealnych list. Wiemy też, że będzie kilka zaskoczeń. Więcej za tydzień.

A tymczasem w gminach powiatu pułtuskiego trwają intensywne działania wyborcze.

Do poniedziałku 27 sierpnia komitety wyborcze z gmin w powiecie pułtuskim miały czas na zgłaszanie i rejestrację u Komisarzy Wyborczych w Ostrołęce. Zatem, oprócz partyjnych kandydatur na wójtów gminy, mamy także tych, którzy postanowili kandydować z własnych, niezależnych komitetów wyborczych.

Szczegóły w dzisiejszym, 35 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej.Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Reklama
 Reklama