:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany

Policja, Kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę marihuany - zdjęcie, fotografia

Pułtuscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową ujawnili i zabezpieczyli ponad 200 krzaków konopi indyjskich. Nielegalna uprawa znajdowała się na nieużytkowanej działce, tuż obok ruchliwej drogi w Pułtusku.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili, że na jednym z pułtuskich osiedli rośną krzewy wyglądem przypominające konopie indyjskie. Policjanci potwierdzili, że na nieużytkowanej działce, w miejscu ogólnodostępnym, rośnie kilkaset krzewów konopi w różnej fazie wzrostu.

W związku z powyższym ujawniona uprawa została niezwłocznie zlikwidowana. Krzewy zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia badań fizykochemicznych. Obecnie trwają czynności w kierunku ustalenia sprawców nielegalnych upraw.

Policja przypomina, że kto wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii uprawia konopie indyjskie podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Policja, - więcej informacji