:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

Konkurs „Geo – Planeta” po raz dziewiąty

24 listopada 2017 roku w ZSZ im. J. Ruszkowskiego odbyła się już IX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego „Geo – Planeta” w kategorii licealista.

Szkoła bierze w nim udział od samego początku. Konkurs jest przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”. W konkursie wzięło udział 24 uczniów: 14 z klasy IV TEK, 2 z klasy III TL, 3 z kl. ITEK oraz po 1 uczniu z klas IIIEK, II LO i II TL b. Jego przebieg nadzorowała Ewa Kutyła. Celem konkursu było rozbudzenie i rozszerzanie zainteresowań geografią i przyrodą. Młodzież pogłębiła umiejętności korzystania, interpretowania i posługiwania się różnymi materiałami źródłowymi. Udział w konkursie poszerzył wiedzę uczniów o własnym regionie, kraju, kontynentach. Stworzył również młodzieży warunki do wykazania się swoją wiedzą i zainteresowaniami. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jak co roku w marcu, przyszłego roku.

Konkurs „Geo – Planeta” po raz dziewiąty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Szkoły powiatowe, - więcej informacji