:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Kolędowanie z Turoniem w obryckim kościele

26 grudnia, w II dzień Świąt Bożego Narodzenia, w kościele w Obrytem, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zamiast kazania na mszy świętej, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca GLORIA, który zaprezentował zgromadzonym obrzęd „Kolędowanie z Turoniem”.

Widowisko stworzyła i reżyserowała Adriana Machnacz, na co dzień kojarzona z ośrodkiem Młyn Gąsiorowo, a od kilku miesięcy pracująca z dziećmi z Obrytego, jako jeden z instruktorów w ZPiT Gloria. Występ zespołu został bardzo pozytywnie odebrany, śmiechu i radości było co niemiara, szerokim strumieniem popłynęły serdeczne życzenia od zespołu dla wszystkich zebranych w kościele.

Zespół Pieśni i Tańca Gloria działa prężnie przy parafii w Obrytem. Za choreografię i tańce kurpiowskie odpowiadają Ewa i Mateusz Rosłoniec, za przyśpiewki i muzykę Adriana Machnacz. Zespół funkcjonuje i rozwija się dzięki nieocenionemu wsparciu ks. proboszcza Cezarego Siemińskiego, który mimo zmagań z ciężką chorobą wspiera działalność zespołu. Należy również wspomnieć o siostrze Halinie, która jest dobrym duchem i motywatorem dla całego zespołu.


Kolędowanie z Turoniem w obryckim kościele komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-27 20:05:16

    Szkoda że w Pułtusku nie ma chętnych mimo kilku spotkan

Dodajesz jako: Zaloguj się

Koncerty, - więcej informacji