:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Kierowco, nie polujemy na zebrach! - happening

Policjanci wspólnie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Pułtusku włączyli się w kampanię „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo pieszych.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku przeprowadzili kolejne spotkanie pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem wizyty mundurowych w placówce było przypomnienie i utrwalenie uczniom bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły, podczas jazdy na rowerze i w samochodzie oraz w ruchu drogowym. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas ćwiczeń w miasteczku ruchu drogowego. Policjanci podkreślili, jak ważne jest noszenie odblasków: kamizelek, czapek lub opasek magnetycznych, dla zachowania bezpieczeństwa, zwłaszcza w nadchodzącą jesień. Kolejnym bardzo ważnym punktem było zachowanie się na przystanku autobusowym, prawidłowe postępowanie podczas oczekiwania na autokar, wsiadania i wysiadania z niego. Następnie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku zostali zaproszeni do udziału w kampanii profilaktycznej pt. „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”

Uczniowie pod okiem nauczycieli i funkcjonariuszy, mając w swoich rękach balony, plakaty i transparenty z hasłami dotyczącymi bezpieczeństwa, wyszli na ulicę. Na przejściu dla pieszych, podchodzili do zatrzymujących się samochodów i wręczali kierowcom ulotki, dziękując za zatrzymanie się i zachowanie ostrożności w pobliżu szkoły.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Policja, - więcej informacji