:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Każda wpłacona złotówka daje nadzieję – potrzebna pomoc dla pokrzywdzonych w pożarze

Pomoc społeczna, Każda wpłacona złotówka nadzieję potrzebna pomoc pokrzywdzonych pożarze - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 01/09/2019 16:00

31 lipca w Pogorzelcu (gm. Pokrzywnica) doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Dach nad głową straciła 25-letnia kobieta w ciąży, jej brat, ojciec i poważnie chora babcia. Rodzina liczy na pomoc w naprawie ogromnych szkód oraz wyprawkę dla dziecka, która częściowo uległa spaleniu.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku, „w gaszeniu pożaru udział brały cztery zastępy z JRG (11 strażaków), dwa zastępy z OSP Pokrzywnica i OSP Trzepowo (9 strażaków). Poszkodowana zastała jedna osoba (kobieta w ciąży), która uskarżała się na duszności. Ratownicy podali kobiecie tlen i udzielili wsparcia psychicznego a przybyła na miejsce zdarzenia karetka pogotowia zabrała poszkodowaną do szpitala”. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Poszkodowana, to Monika Kulaszewska. Jest w 32 tygodniu ciąży. Przez nieszczęście, do którego doszło ok. godziny 13.00, trafiła do szpitala, gdzie okazało się, że ciąża zagrożona jest przedwczesnym porodem. Pani Monika obecnie mieszka u swojego partnera, jednak w jego mieszkaniu po prostu nie ma warunków – w jednym pokoju żyją jego rodzice i brat, teraz także i oni.

W spalonym domu została babcia poszkodowanej, 74-letnia kobieta po udarze, z oponiakiem w głowie, a także jej ojciec i 18-letni brat.

5 sierpnia dom oglądali pracownicy nadzoru budowlanego. Stwierdzili, że do wymiany jest cały dach z podzespołami typu więźba dachowa, 50% instalacji elektrycznej, sufit, który opuścił się o ok. 1 mm, a także dwa okna. Do tego osmalone ściany, podłogi, spalone sprzęty oraz wyprawka dla dziecka…

Rodzina prosi o pomoc na stronie www.pomagamy.pl. Na razie udało się zebrać 2 575 zł z 40 000 zł niezbędnych do naprawy zniszczeń. Każda pomoc się liczy, każda wpłacona złotówka daje nadzieję.

Link do strony Pomagamy.plOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama