:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Karolina Koczara liderem wiedzy i wartości

W ramach akcji „Lider wiedzy i wartości – doświadczeniem budujesz pewność siebie” przyznano nagrodę i tytuł lidera jednej z uczennic w pułtuskiej szkole. Akcja skierowana była do uczniów wybranych klas mundurowych w szkołach średnich. I to właśnie w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku mamy zwycięzcę – uczennicę Karolinę Koczarę, która, aby wygrać, musiała być wzorem i przykładem dla innych.

Akcja konkursowa trwała przez cały rok szkolny, spośród uczniów klasy mundurowej został wybrany lider, który wyróżniał się zarówno pod względem wyników w nauce, jak i działalności dodatkowej. Musiał posiadać nienaganną postawę, odznaczać się wysoką kulturą osobistą oraz być wzorem postępowania. Liczyło się nie tylko zachowanie i aktywny udział w życiu szkoły, równie ważne było zaangażowanie w działalność prospołeczną, wolontariat lub udział w akcjach charytatywnych.

„Akcja ma na celu docenienie uczniów nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale również za wartości jakimi się kierują oraz za zaangażowanie w życie szkoły bądź działalność ukierunkowaną na pomoc innym” - mówi Grzegorz Basta, właściciel marki Sortmund, będącej organizatorem akcji.

Szkoły, które brały udział w akcji kształcą uczniów klas mundurowych nie tylko w zakresie podstawowego programu nauczania, ale również w zakresie wartości. Dla nich wiedza jest tak samo ważna jak wartości, gdyż jedno nie istnieje bez drugiego. To właśnie te klasy wychowują młodych ludzi, którzy następnie zasilają szeregi służb zajmujących się bezpieczeństwem.

„W naszej szkole priorytetem jest porządne przygotowanie uczniów do matury, chcemy dać im szansę na wybranie uczelni wyższej takiej, jaką chcą. Niemniej jednak, wybierając „Lidera wiedzy i wartości” braliśmy pod uwagę nie tylko wyniki w nauce, ale również cechy charakteru ucznia oraz zaangażowanie w życie szkoły i społeczeństwa” – mówi wicedyrektor szkoły Dorota Majkowska.

„Uczennica, którą wybraliśmy należy do czołówki osób angażujących się społecznie. Wyróżnia się na tle uczniów sumiennością, odpowiedzialnością oraz posiada sprecyzowane cele związane ze służbami bezpieczeństwa” – dodaje.

Dzięki takim akcjom, które promują patriotyzm, wartości, nienaganne zachowania i pomoc innym możemy być pewni, że przyszli mundurowi będą mieć silne wzorce do naśladowania.


Szkoły powiatowe, - więcej informacji