:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

„Jesienne wierszowanie” w Płocochowie

Wydarzenia, „Jesienne wierszowanie” Płocochowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal pultusk24.pl 03/12/2019 12:26

27 listopada, podczas szkolnej zabawy andrzejkowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie, odbył się XXIV Szkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku hasłem przewodnim konkursu było „Jesienne wierszowanie”.

Celem konkursu było wyrabianie wśród uczniów wrażliwości na piękno języka polskiego, kształtowanie wyrazistej wymowy i prawidłowej intonacji, pobudzanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły, propagowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego.

Koordynatorem konkursu była Aleksandra Sklepińska. Dekorację przygotowały Hanna Falkiewicz i Agata Czymerska. Piękne dyplomy dla uczestników wydrukowała Marta Domańska. O wspaniałe nagrody zadbała dyrektor Ewa Bochenek. Oprawę muzyczną na flecie poprzecznym zapewniła Agnieszka Belczyńska. Konkurs prowadziła uczennica klasy VI – Dominika Jaskulska.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięzców oceniało jury w składzie: Genowefa Lech, Irena Wasilewska, przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Stępniewska oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Klaudia Andrzejewska z kl. VIII.

Jury przyznało nagrody i wyróżnienia:

kategoria kl. „0”

I miejsce – Martyna Elak

II miejsce - Bartłomiej Krysiak

III miejsce – Maja Szczudłowska

kategoria kl. I – IV

I miejsce – Adam Gaszczyński kl. III

II miejsce – Kamila Ciach kl. IV

III miejsce – Noemi Szczygieł kl. IV

Wyróżnienie – Mateusz Kołaczek kl. II

kategoria kl. V – VIII

I miejsce – Estera Szczygieł kl. VIII

II miejsce – Kamil Elak kl. V

III miejsce – Amelia Waszkiewicz kl. VII

Wyróżnienie – Alicja Kowalska kl. VI

Dodatkowej oceny w drodze głosowania mogła dokonać także publiczność. Nagrodę publiczności przyznano Adamowi Gaszczyńskiemu z klasy III.

Po konkursie uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami świętowali szkolne Andrzejki podczas hucznej dyskoteki. W salach odbywały się rozmaite zabawy. Czarownica i Wróżka z kl. IV krążyły z koszyczkiem pełnym cukierków z wróżbą. Aby takiego cukierka otrzymać, należało odpowiedzieć na zagadkę o tematyce jesiennej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Jesteśmy dumni z tak wspaniałych recytatorów. Wszyscy spisaliście się na medal! Bardzo dziękujemy szanownemu jury za poświęcony czas i rzetelną ocenę. Wspaniale było się spotkać wieczorem przy „Jesiennym wierszowaniu”. Zapraszamy za rok!

PSP PłocochowoOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama