:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Inauguracja kampanii Polskiego Stronnictwa Ludowego

25 września w Akademii Humanistycznej Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało swoich kandydatów w tegorocznych wyborach samorządowych.

Spotkanie rozpoczął Witold Chrzanowski, który tym razem nie będzie ubiegał się o mandat radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Jego miejsce na liście zajmie Sławomir Wyrzykowski – wiceprezes Pułtuskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Kandydata na wójta gminy Gzy, którym jest Tomasz Sobieraj, zaprezentowała odchodząca na emeryturę obecna pani wójt Barbara Polańska. Ludowcy zagwarantowali swoje poparcie dla kandydata na wójta gminy Świercze, startującego z własnego komitetu. W gminie Pokrzywnica po raz kolejny startować będzie wieloletni wójt Adam Rachuba. Kandydatem PSL w gminie Obryte jest z kolei Sławomir Podpora. Po raz kolejny startuje również aktualny wójt gminy Winnica Mariusz Kowalewski. W gminie Zatory po raz drugi o piastowanie funkcji wójta ubiega się bezpartyjny, lecz popierany przez PSL Grzegorz Falba - również obecny wójt. Po kandydatach na wójtów prezesi gminnych struktur ugrupowania przedstawili kandydatów na radnych, po których prezentacji swoje wystąpienie miał kandydat na burmistrza – wieloletni samorządowiec, obecny dyrektor pułtuskiego MOSiR Wojciech Gregorczyk. Starosta Jan Zalewski, zachęcając do głosowania na kandydatów z PSL, przedstawił osiągnięcia inwestycyjne powiatu z okresu obecnej kadencji. Na zakończenie swoje poparcie dla wszystkich kandydatów ugrupowania zadeklarował Robert Gajda. 

Konwencję uświetnił występ Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Więcej w kolejnym wydaniu gazety.

 

 


Wybory, Obryte - więcej informacji