:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

III Pułtuski Turniej Siatkówki Plażowej

W niedzielę 15 lipca, na plaży miejskiej w Pułtusku, odbył się III Pułtuski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Niestety, pogoda nie dopisała. Turniej był rozgrywany w trudnych warunkach. Padający, rzęsisty, a czasami ulewny deszcz, przeszkadzał w przeprowadzeniu zawodów. Do rozgrywek przystąpiło 8 par z różnych miejscowości m.in. z Wyszkowa, Płocka, Długosiodła i oczywiście z Pułtuska. Turniej przeprowadzono systemem brazylijskim (do dwóch przegranych setów), trwał od godziny 9:00 do 16:00.

Pierwszy etap zawodów był trudny dla wszystkich par ze względów pogodowych. Obfity deszcz utrudniał rozgrywanie dokładnych akcji. Dopiero w końcowej fazie zawodów warunki atmosferyczne się poprawiły. Przestało padać i pokazało się słońce. Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach, jako pierwsza w półfinałach zameldowała się para Heronimek/Bodzon (Długosiodło), która podejmowała ubiegłorocznych zwycięzców turnieju Drajer/Wiśniewski (Nasielsk). Swoją wyższość pokazał zespół z Nasielska wygrywając 2:0. Drugi półfinał to pojedynek par: Jankowski/Chmielewski (Płock) oraz Pasek/Rosiński z Długosiodła. W tym meczu zwyciężyła młodość, ponieważ team z Płocka to chłopaki w wieku 16 i 18 lat i to właśnie oni pokonali 2:0 parę Pasek/Rosiński. W meczu o 3. miejsce spotkały się zespoły z Długosiodła. Górą byli Heronimek/Bodzon, którzy wygrali dopiero w tie-breaku. Finał zwiastował niesamowite emocje. Młodość kontra doświadczenie. Para z Płocka już na samym początku rozgrywek pokonała parę Drajer/Wiśniewski, z którą przyszło jej się mierzyć w finale. Ubiegłoroczni zwycięzcy jednak nie dali za wygraną i tym razem bardzo skupieni na swojej grze pewnie zwyciężyli 2:0, nie dając najmniejszych szans parze Jankowski/Chmielewski.
Na zakończenie turnieju najlepsze zespoły otrzymały z rąk dyrektora MOSiR Wojciecha Gregorczyka pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR oraz Państwa Agnieszkę i Jarosława Komstów – właścicieli „Cepelii Komsta”. Turniej przygotował i sędziował Tomasz Kowalski, któremu pomagała Oliwia Sobocińska.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju.

tekst i zdjęcia
Tomasz Kowalski


Siatkówka, - więcej informacji