:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

I Trzej Królowie od Wschodu przybyli…

...do Pułtuska, gdzie zostali serdecznie przywitani przez Mieszkańców i zaproszeni przez ks. kanonika Wiesława Koska do wspólnej modlitwy podczas Mszy w pułtuskiej kolegiacie. Tam, po Eucharystii, dzieci z Pułtuska przesłały Jezusowi całuska, a następnie, wszyscy zgromadzeni w świątyni udali się w orszaku, poprowadzonym przez Królów – Kacpra, Melchiora i Baltazara. Celem orszaku była oczywiście Betlejemska stajenka. Po drodze Mędrcy ze Wchodu, poszukując Nowonarodzonego Zbawiciela, złożyli wizytę królowi Herodowi. Kolejnym przystankiem orszaku była inscenizacja kuszenia – w rolach głównych zaprezentowali się uczniowie PSP. Wreszcie orszak dotarł po pułtuski ratusz, gdzie wszyscy oddali pokłon Bożej Dziecinie.

Na zakończenie uczestniku orszaku posilili się ciepłym bigosem, przygotowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

Był to już piąty pułtuski Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez pułtuskie parafie, szkoły, przedszkola oraz Urząd Miejski w Pułtusku, w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia.

Prezentujemy obszerną relację filmową i zdjęciową.


I Trzej Królowie od Wschodu przybyli… komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, - więcej informacji