:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Gminne eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 2 marca, w Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora w Pułtusku, odbyły się gminne eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Pułtusku i Urząd Miejski w Pułtusku.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom” ma na celu popularyzowanie ochrony przeciwpożarowej i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ratownictwa. W szczególności służy poszerzaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji i historii oraz ogólnych zasad organizacji ochrony przeciwpożarowej.

W wyniku eliminacji środowiskowych (szkolnych) do szczebla gminnego zostało zakwalifikowanych 38 osób. Wśród nich byli uczniowie szkół podstawowych (10), klas gimnazjalnych (13) i ponadgimnazjalnych (15). Do drugiego etapu eliminacji wyłoniono po 4 osób z kategorii szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych i 5 osób z klas gimnazjalnych.

Jury w składzie: Andrzej Mitkowski – przewodniczący, Stanisław Brzozowski – sekretarz, oraz członkowie – Rafał Miłoszewski, Piotr Bobowski, Robert Czyżewski i Adrian Siemek, dokonało rozstrzygnięcia eliminacji.

W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Amelia Sitkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 z oddziałami integracyjnymi im. mjr Henryka Sucharskiego w Pułtusku,

II miejsce zajął Rafał Fliszkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie, zaś III Mateusz Sikorski z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku.

W kategorii od 13 do 15 lat (młodzież dawnych szkół gimnazjalnych) I miejsce zajął Mikołaj Kisiel z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, II miejsce zajęła Natalia Parzuchowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku, natomiast III miejsce – Aleksandra Gregajtys z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku,

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Ewelina Gołębiowska z Zespołu Szkół Zawodowych im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku, II miejsce – Bartosz Chimkowski z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku w Pułtusku, III miejsce – Maciej Pastewka z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku w Pułtusku.

Laureaci otrzymali cenne i atrakcyjne nagrody, których sponsorami byli: dyrekcja Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Pułtusku, P.P.H.U. „ARTGUM” w Pułtusku, Józef Łatyfowicz, firma Drogi i Mosty Pana Jana Kaczmarczyka z Kacic, dyrekcja Banku Spółdzielczego w Pułtusku, Prezes PSS „Społem” Pułtusk oraz samorząd Gminy Pułtusk.

Ponadto trzy pierwsze osoby mają zapewnione prawo udziału w eliminacja powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Oprócz laureatów, nagrody w postaci albumów otrzymali także nauczyciele, których uczniowie uzyskali najlepsze wyniki w trakcie tegorocznych eliminacji. Wyróżnieni zostali: Anna Truszkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie, Jan Pieńkowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku, Przemysław Wiernicki z Zespołu Szkół Zawodowych im Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.


Straż Pożarna, - więcej informacji