:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Finanse miasta pod lupą

Samorząd, Finanse miasta lupą - zdjęcie, fotografia

5 marca, na wniosek Komisji Rewizyjnej w nowym składzie, odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, poświęcona w całości inwestycjom realizowanym przez Gminę Pułtusk i dwie spółki gminne – PPUK i TBS.

Sesja została zwołana w trybie nadzwyczajnych po trzech posiedzeniach Komisji Rewizyjnej (Bogdan Pieńkos – Przewodniczący, Paulina Borek, Beata Kowalska, Ireneusz Purgacz, Sławomir Krysiak.)

Inwestycje – te na które otrzymano dofinansowanie, a także te, o które gmina się ubiega, omówiła Kierownik Wydziału Inwestycji, Rolnictwa i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Marianna Bochenek. Radny Ireneusz Purgacz pytał, czy rozpoczęte inwestycje zostaną zakończone w wyznaczonym terminie. Jego niepokój wzbudziła szczególnie termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Radny Ryszard Befinger podważał potrzebę wykonywania niektórych inwestycji, jak park na Skarpie czy nowe stragany na Rynku. Radny Sławomir Krysiak z kolei zastanawiał się, czy nie ma pilniejszych inwestycji od remontów dróg i ścieżek rowerowych za 13 milionów, albo przebudowy bieżni na stadionie.

Remont budynku koszar, podobnie jak rewitalizacja Rynku nie znajdzie się w zadaniach inwestycyjnych w najbliższym czasie, ponieważ wnioski na te zadania zostały odrzucone z przyczyn formalnych. O ile odrzucenie wniosku na rewitalizację nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji, o tyle w przypadku koszar istnieje obecnie duże zagrożenie ponoszenia znacznych wydatków związanych z prawdopodobieństwem nakazu konserwatora zabytków o zabezpieczeniu zabytkowego budynku dachem. Kolejne koszty może generować ochrona obiektu.

- Trzeba się zastanowić nad jakością pracy wydziału, który się tym zajmował – powiedział Ireneusz Purgacz.

Więcej w aktualnym numerze gazety.

Samorząd, - więcej informacji