:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Tradycje Teatralne Pułtuska, Finał miarę jubileuszu! - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 07/11/2019 11:18

W środowy wieczór, 6 listopada, poznaliśmy laureatów tegorocznej, piątej, jubileuszowej edycji Tradycji Teatralnych Pułtuska. Na finał konkursu „PTA – K” oczekiwali z niecierpliwością nie tylko sami aktorzy – amatorzy, ale również organizatorzy oraz publiczność, która licznie wzięła udział w październikowym przeglądzie.

Jak na finał jubileuszowej edycji przystało, nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz emocji związanych z oczekiwaniem na wyniki konkursu, a te dało się wyczuć wśród przybyłych tego dnia do sali kina „Narew” - pułtuskiego teatru.

I stało się. Po słowach podsumowania projektu przez jego autorkę dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku Izabelę Sosnowicz – Ptak, po podziękowaniach dla mecenasów kultury, jury konkursowego – przewodniczącej Bożeny Suchockiej, Grzegorza Mrówczyńskiego, Jana Kozikowskiego oraz patronów medialnych, poznaliśmy tegorocznych, wielkich zwycięzców.

przyznało następujące nagrody:

Nagrody zespołowe:

I Nagroda oraz nagroda ufundowana przez Fundusz Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS im. Andrzeja Szczypiorskiego dla „Teatru pod Dębem” za spektakl „Rozmowy przy wycinaniu lasu” Stanisława Tyma w reżyserii Adama Gadomskiego

II Nagroda – dla „Teatru nie z tej kulisy” ze spektakl „Kara” Krzysztofa Bizio w reżyserii Marcina Turka i Tomasza Mitrowskiego

III Nagroda – dla „Grupy 25” za spektakl „Zaćmienie” na motywach filmu „Perfetti sconosciuti” Paola Genovese w adaptacji Artura Bednarka w reżyserii Doroty Polewaczyk

Wyróżnienie zespołowe:

dla Grupy teatralnej Artystycznego Zespołu Estradowego „TAJAGA” za spektakl „Pożądanie w cieniu pokrywki” Jacka Getnera w reżyserii Tadeusza Kosińskiego

Nagroda aktorska za rolę żeńską:

- Iwona Gutowska za rolę Nauczycielki w sztuce „Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”

Wyróżnienie aktorskie za rolę żeńską:

- Katarzyna Brdękiewicz za rolę Komentatora przedstawienia w sztuce „Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”

- Małgorzata Galińska za rolę Żony i pasażera w sztuce „Oni”

- Joanna Szatkowska za rolę Swojskiej w sztuce „Pożądanie w cieniu pokrywki”

Nagrody aktorska za rolę męską:

- Józef Dyga za rolę Bimbra w sztuce „Rozmowy przy wycinaniu lasu”

- Adam Gadomski za rolę Macugi w sztuce „Rozmowy przy wycinaniu lasu”

- Andrzej Michalik za rolę Zuzola w sztuce „Rozmowy przy wycinaniu lasu”

- Michał Orłowski za rolę Dunlopa w sztuce „Rozmowy przy wycinaniu lasu”

- Wojciech Szydłowski za rolęSiekierowego w sztuce „Rozmowy przy wycinaniu lasu”

Wyróżnienie aktorskie za rolę męską:

- Marcin Turek za rolę Młodszego mężczyzny w sztuce „Kara”

- Tomasz Mitrowski za rolę Starszego mężczyzny w sztuce „Kara”

- Stanisław Milczarczyk za rolę Sekretarza organizacji partyjnej w sztuce „Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”

- Arnold Maciej Grossmann za rolę Przewodniczącego Frontu Narodowego w sztuce „Przedstawienie „Hamleta” we wsi Głucha Dolna”

Nagroda specjalna

- Artur Bednarek za udane spolszczenie i adaptację scenariusza filmowego na potrzeby teatru

W V edycji konkursu Pułtuskie Teatry Amatorskie – Konkurs „PTA-K” będącej częścią projektu „Tradycje teatralne Pułtuska”, obejrzeliśmy 7 interesujących przedstawień w wykonaniu pułtuskich pasjonatów teatru. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku pojawia się coraz ciekawszy, odważniejszy repertuar, a zespoły z roku na rok reprezentują wyższy poziom wykonawczy i realizatorski.

Jury dziękuje organizatorom za serdeczne przyjęcie i sprawne, wręcz perfekcyjne, przygotowanie imprezy. Wyrażamy nadzieję, że ten wspaniały Festiwal będzie się rozwijał i wciąż dostarczał widzom nowych doznań artystycznych.

***

Nagrodę publiczności otrzymał „Teatr pod Dębem”. Nagrodę dla najlepszej aktorki otrzymała Martyna Wróblewska ze rolę Anieli w spektaklu Zaćmienie, natomiast nagrodę dla najlepszego aktora otrzymał Adam Gadomski za rolę Macugi w spektaklu Rozmowy przy wycinaniu lasu.

***

Nagrodę specjalną organizatorów i mecenasów kultury za całokształt działalności w dziedzinie teatru amatorskiego i udział w V edycjach projektu „Tradycje teatralne Pułtuska” otrzymał „Teatr Cioci Heni”.

 

 

 

 Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Reklama
 Reklama