:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Komentarze, Fatalna passa Pułtuska - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 22/07/2018 08:04

Nad Pułtuskiem od początku roku zawisło jakieś fatum. O naszym mieście od tego czasu pisze się często i dużo w mediach ogólnopolskich, niestety tylko i wyłączenie w kontekście spraw, które łatwo można nazwać aferami. Najpierw aresztowanie burmistrza pod zarzutem korupcyjnym, potem prokuratorskie postępowanie w sprawie uderzenia dziecka przez księdza. Obie te sprawy trafiły do mediów ogólnopolskich.

W ubiegłym tygodniu znów zrobiło się o Pułtusku głośno w kontekście zaświadczenia jakie od popławskiego proboszcza otrzymał Błażej Makarewicz. Zaświadczenie potwierdzające przyjęcie sakramentu bierzmowania zostało uzupełnione o dopisek: „obecnie nie mieszka na terenie Parafii. Najprawdopodobniej na terenie Warszawy, należy do SLD i często wypowiadał się przeciw Kościołowi i księżom”. Dopisek stał się hitem internetu i jego treść szybko dotarła do ogólnopolskich mediów. Tylko kilka tytułów z ostatnich dni:

 

Nasza Mława: „Niezwykłe zaświadczenie księdza z Pułtuska”

Asz Dziennik: „Cud w Pułtusku. Jednym pismem ksiądz nawrócił na ateizm miliony Polaków”

Wprost: „Nietypowa uwaga w zaświadczeniu o bierzmowaniu. Należy do SLD”

NaTemat: „Pułtusk nie ma ostatnio dobrej prasy. Aresztowany burmistrz, ksiądz policzkujący chłopca...”

Wykop: „Niezwykłe zaświadczenie księdza z Pułtuska”

Gazeta.pl: „Ksiądz z Pułtuska w zaświadczeniu o bierzmowaniu: Należy do SLD. „Ocena jak notatki SB”

Eska: „Nie zostanie chrzestnym, bo mieszka w Warszawie? Osobliwy komentarz proboszcza”.

Matro Warszawa: „Ksiądz wydał zaświadczenie o bierzmowaniu. Nie powstrzymał się od komentarza. „Ocena jak notatki SB”.

Z ogólnopolskich mediów tylko TVP Info podjęło próbę obrony księdza, pisząc o medialnej nagonce na kapłana.

O sprawie pisał oczywiście także pultusk24.pl i pod wszystkimi tymi artykułami bądź na Facebookowych grupach pojawiło się setki komentarzy, co najmniej w 90% negatywnych wobec postępku księdza. Co ciekawe, tylko dwa publikatory – jedne z lokalnych blogów oraz TVP Info broniły księdza. W jego obronę na FB stanęli także pułtuszczanie o zdecydowanie narodowo – katolickich poglądach. Niektóre dyskusje przerodziły się w spory o interpretację słów Papieża Franciszka w kontekście konieczności bycia wierzącym, aby być dobrym człowiekiem. Okazuje się, że słowa Papieża potrafią należycie rozumieć tylko ci o radykalnych, prawicowych poglądach, a wszyscy inni manipulują! W tym kontekście Błażej Makarewicz jest z gruntu zły, a dopisek księdza

zasługuje na najwyższą pochwałę!

W piątkowe popołudnie większość Facebookowych komentatorów umilkła – Diecezja Płocka opublikowała bowiem oświadczenie. Oficjalne stanowisko diecezji płockiej mówi wszystko – popławski proboszcz zrobił źle! Zaszkodził tym sobie i kościołowi – choć reakcja diecezji częściowo te szkody niweluje. Po raz kolejny sprowokował także fatalne komentarze o Pułtusku! Szkoda, że nie potrafimy się w naszym mieście uczyć na błędach i szkoda, że mówi się o naszym mieście tylko w negatywnym kontekście.Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama