:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dzielnicowi o Krajowej Mapie Zagrożeń

Policja, Dzielnicowi Krajowej Mapie Zagrożeń - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 13/11/2019 10:11

Realizacją czynności związanych z informowaniem mieszkańców o możliwości skorzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie działań Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku zajmują się głównie dzielnicowi. W ostatnim czasie, właśnie w tym celu, funkcjonariusze spotkali się z członkami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Świerczewianka”.

Policjanci podczas każdej swojej służby rozwiązują problemy mieszkańców, doradzają, a także podpowiadają, w jaki sposób mieszkańcy mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w swoim rejonie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kilka dni temu dzielnicowy gminy Świercze wziął udział w spotkaniu z członkami Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Świerczewianka”. Policjant przypomniał, że każdy ma możliwość skorzystania z aplikacji, jaką jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformowania Policji o zauważonym problemie, mającym wpływ na poczucie jego bezpieczeństwa. Funkcjonariusz poinformował, że wystarczy wejść na stronę Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i kliknąć baner z logo Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa znajdujący się po prawej stronie. Dalsza obsługa jest bardzo prosta.

Na początku należy zapoznać się z regulaminem. W razie potrzeby można skorzystać z załączonej tam instrukcji obsługi. Następnie należy dokładnie wybrać miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i zaznaczyć odpowiednią kategorię zgłoszenia. Na zakończenie należy zaznaczyć datę i godzinę zdarzenia.

Asp. sztab. Andrzej Falęcki zapewnił, że każde zaznaczone niebezpieczeństwo wywołuje reakcję policjantów. Dodał, że od początku roku, do końca października, policjanci z pułtuskiej Komendy przyjęli ponad 720 zgłoszeń i poinformował, że w grupie najczęściej występujących na terenie powiatu było: przekroczenie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych i używanie środków odurzających.

We wszystkich przypadkach, w których potwierdzono naruszenie prawa, zgłoszone miejsce zostaje objęte doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. We wskazanym miejscu, systematycznie przeprowadzane są działania policjantów, co ma istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ilości popełnianych wykroczeń. W tych rejonach przeprowadzane są wzmożone kontrole, a za ujawnione wykroczenia nakładane są mandaty karne lub kierowane są wnioski do sądu.

Pamiętajmy, że takie zgłoszenie nie jest interwencją Policji. W przypadku konieczności natychmiastowej pomocy, należy dzwonić pod numer alarmowy 112 lub 997.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w PułtuskuOgłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama