:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Członkowie Powiatowego Oddziału ZNP w Pułtusku na „wycieczce”

Związkowcy zrzeszeni w OPZZ, pracownicy sfery budżetowej różnych branż, w liczbie ponad 20 tys., wzięli udział w manifestacji pod hasłem „Mamy dość! Żądamy już teraz podwyżek wynagrodzeń!”, która odbyła się 22 września w Warszawie. Wśród 10 tys. członków ZNP z całej Polski była delegacja związkowców z powiatu pułtuskiego.

Trasa manifestacji (zwiedzania Warszawy) biegła ulicami: Łazienkowską, Rozbrat, Książęcą, pl. Trzech Krzyży, skąd manifestujący związkowcy przemaszerowali pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w Aleje Ujazdowskie.

- Dziękuję, że jesteśmy razem. Polską racją stanu jest dobra edukacja, dobra szkoła. Mamy dobrą szkołę, dobrych nauczycieli i głodowe pensje, najniższe pensje w Europie - przypomniał podczas manifestacji prezes ZNP Sławomir Broniarz - Tak dalej być nie może. Kilka dni temu ukazał się raport OECD pokazujący, że średnia pensja w oświacie wynosi 26 tys. zł rocznie, to 2 tys. zł miesięcznie. Tak dalej być nie może! Hańba! Mamy najlepszą edukację w Europie, ale też najtańszą, to wszystko odbywa się kosztem nauczycieli – dodał prezes ZNP.

Oddział Powiatowy ZNP w Pułtusku


Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, - więcej informacji