:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, WOŚP finał dziecięcej medycyny zabiegowej - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 09/11/2019 09:00

12 stycznia 2020 roku Pułtusk po raz XXVIII zagra w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem jest zbiórka środków na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Już 4 listopada odbyło się pierwsze zebranie Zarządu WOŚP w siedzibie sztabu – Zespole Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku. Dyrygentem Orkiestry jest Teresa Zielińska. W skład powiatowego sztabu wchodzą nauczycielki: Jolanta Piasecka – Żebrowska, Barbara Krzemień – Kozłowska i Jolanta Siuda.

Sztab liczy 120 wolontariuszy z całego powiatu pułtuskiego, a rozpoznać ich będzie można po identyfikatorach i puszkach. Poszczególne szkoły reprezentują nauczyciele – koordynatorzy, którzy współpracują ze sztabem powiatowym:

1. Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Gimnazjalnymi w Obrytem – Karolina Chruścińska

2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Zatorach – Beata Włodarczyk

3. Publiczna Szkoła Podstawowa w Dzierżeninie – Bożena Koźlińska

4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pułtusku – Joanna Łach

5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Pułtusku – Elżbieta Burawska, Iwona Stępniewska, Katarzyna Sadowska

6. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku – Marta Dobrzyńska

7. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 z klasami sportowymi w Pułtusku – Mariola Michalska, Edyta Gerek

8. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Przemiarowie – Monika Elak

9. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Pniewie – Wioletta Glanowska

10. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy – Jolanta Korytkowska

11. Liceum Ogólnokształcące w Pułtusku – Małgorzata Dudyś

12. Zespół Szkół Zawodowych w Pułtusku – Izabela Nuszkiewicz

13. Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie – Hanna Karłowicz

14. Zespół Szkół im. B. Prusa w Pułtusku – Jolanta Piasecka-Żebrowska

Sztab ogłosił konkurs sponsorowany przez Burmistrza Miasta Pułtusk – konkurs plastyczny na najpiękniejsze SERCE. Konkurs skierowany jest do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Wielkość serca min. 15x20 cm, technika dowolna (prace przestrzenne, nie rysunki). Najpiękniejsze serca zostaną zlicytowane podczas XXVIII Finału WOŚP.

Konkursy sponsorowane przez Starostę Pułtuskiego – konkurs na „najhojniejszą szkołę i przedszkole”. Szkoła i przedszkole, które zbiorą najwięcej pieniędzy, otrzymają nagrodę. Konkurs na najlepiej kwestującego wolontariusza. Nagrodę odbierze wolontariusz, który w poprzednim finale WOŚP zebrał najwięcej pieniędzy.

Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 11 grudnia 2019 r. Nagrody zostaną wręczone w dniu Finału, 12 stycznia 2020 r. W ostatnim tygodniu przed Finałem, we wszystkich szkołach i przedszkolach miasta i powiatu pułtuskiego, zostaną przeprowadzone kwesty szkolne. Jak zawsze liczymy na wielkie serca Mieszkańców miasta i powiatu, „bo ktokolwiek ofiarował choćby jeden grosz, ten zagrał w naszej Orkiestrze, dając dowód, że nie jest obcy mu los polskich dzieciaków.”

 

dyrygent – Teresa Zielińska

 Ogłoszenia PREMIUM

Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama