:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C bezchmurnie

Ćwiczenia obronne na Staszica

„PUŁTUSK 2018” - pod takim kryptonimem odbył się dziś epizod praktyczny z elementami działań militarnych, w ramach trwających od wtorku 25 września powiatowo – gminnych ćwiczeń obronnych. Celem ćwiczeń jest „osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny.

Dzisiejsze „widowisko”przed budynkiem Urzędu Miejskiego przy ul. Staszica, przygotowało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pułtusku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz pozostałymi służbami gminnymi i powiatowymi, przy wsparciu 2 Mazowieckiego Pułku Saperów z Kazunia, 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej z Ciechanowa, Wojskowej Komendy Uzupełnień z Wyszkowa oraz Pododdziału Jednostki Strzeleckiej 1313 z Pułtuska.

Dzisiejsze ćwiczenia obronne zakończył piknik militarny na pułtuskiej przystani z wojskową grochówką, którą przygotowali: DPS w Obrytem, ks. Dariusz Multon – proboszcz parafii św. Wojciecha w Zambskach Kościelnych, Jerzy Marczak, Mieczysław Kaczmarczyk i Andrzej Dolecki.


Wydarzenia, Obryte - więcej informacji