:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Szkoły powiatowe, Ciekawa lekcja demokracji - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 10/10/2019 11:01

Premier Wielkiej Brytanii powiedział: „Hołd, jaki winniśmy złożyć demokracji, musi obejmować małego człowieka wchodzącego do małej kabiny, w której małym ołówkiem uczyni mały krzyżyk na małej kartce papieru. Żadna uczona rozprawa nie jest ważniejsza od tego właśnie czynu.” Winston Churchill

4 października 2019 roku w ZSZ im. Jana Ruszkowskiego zostały przeprowadzone szkolne prawybory do Parlamentu RP. W głosowaniu brało udział 295 uczniów z 19 klas. Prawybory organizowane są w szkole od 2001 roku, w ramach programu edukacyjnego „Młodzi Głosują” oraz autorskiego programu „Polska Szkoła Szkołą Demokracji”.

Celem akcji „Młodzi Głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze, dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów, zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej skierowane do dorosłych wyborców.

Przed głosowaniem odbyły się lekcje z Edukacji Obywatelskiej, podczas których uczniowie z naszej szkoły mogli obejrzeć prezentację multimedialną nt. „Wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej”.

Szkolne prawybory zostały przeprowadzone przez Młodzieżową Komisję Wyborczą w składzie: przewodnicząca – Katarzyna Piórkowska kl. IVTEk, Karolina Witkowska kl. IVTEk, Martyna Prusinowska kl. IVTEk, Ilona Borkowska kl. IVTEk, Dariusz Kowalczyk kl. IVTEk, Filip Kobryń kl. IVTEk, Robert Walczak kl. IVTEk.

Organizatorem szkolnych prawyborów byli Szkolny Klub Europejski „EUROMY” oraz Szkolny Ośrodek Kariery. Koordynatorkami projektu edukacyjnego były opiekunki Klubu: Jadwiga Budziszewska, Hanna Lewandowska i Dorota Sobocińska. Nad prawidłowym przebiegiem szkolnych prawyborów do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej czuwała dyrekcja szkoły: mgr Anna Kmiołek – Gizara, mgr Marzena Staniszewska i mgr Angelika Chrzanowska. Dla uczniów udział w szkolnych prawyborach był ciekawą lekcją demokracji i doskonałą nauką w podejmowaniu decyzji w sprawach politycznych. Frekwencja w wyborach wynosiła 60%. Wyniki ze szkolnych prawyborów zostaną zamieszczone na stronie szkoły 14 października.

Katarzyna PiórkowskaOgłoszenia PREMIUM

Wynajem sprzętu

Wynajmę - Odkurzacze piorące - młoty wyburzeniowe - młotowiertarki - żyrafa+odkurzacz - odkurzacz budowlany - osuszacz - drabiny rusztowania -..


Ogrodzenie Panelowe panel płot

Witam jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem która oferuje szybki i solidny montaż . -Panel fi 4mm oczko 50x200 wysokość 153 cm OCYNK + RAL..


Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama