:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  2°C bezchmurnie

Burmistrzowi Pułtuska Krzysztofowi Nuszkiewiczowi życzę wyjścia na wolność

Samorząd, Burmistrzowi Pułtuska Krzysztofowi Nuszkiewiczowi życzę wyjścia wolność - zdjęcie, fotografia

Dziś w pułtuskim sądzie odbyło się posiedzenie sądu, na którym rozpatrywany był wniosek prokuratury białostockiej o przedłużenie aresztu dla burmistrza Pułtuska Krzysztofa Nuszkiewicza o kolejne 3 miesiące. Postanowienie sądu zostanie ogłoszone po godzinie 14.00.

Zapewne z punktu widzenia prokuratury przedłużenie aresztu jest słuszne. Nie znamy argumentów, możemy się tylko domyślać, że może chodzić o możliwość mataczenia bądź inne przesłanki. Ale tak po ludzku uważam, że przedłużanie aresztu jest już niepotrzebne i mam nadzieję, że burmistrz wyjdzie na wolność. 5 miesięcy, które przesiedział w areszcie, to naprawdę dużo czasu. Krzysztof Nuszkiewicz nie jest przecież bandytą, który kogoś pobił lub zabił i jest groźny dla społeczeństwa. Owszem, jest podejrzany o poważne przestępstwa, między innymi o przyjęcie łapówki, i prokuratura zapewne ma na to mocne dowody. Niech więc odpowie przed sądem, niech broni się jak potrafi i niech zapadnie sprawiedliwy wyrok. Życzę burmistrzowi Krzysztofowi Nuszkiewiczowi, aby sąd wypuścił go z aresztu i aby w toku dalszego śledztwa mógł odpowiadać z wolnej stopy.

Grzegorz Hubert Gerek


Samorząd, - więcej informacji