:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

„BohaterON” - młodzież pamięta o Powstańcach

Uczniowie ZS im. Bolesława Prusa włączają się do ogólnopolskiej akcji „BohaterON. Włącz historię.”

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm i wolność. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość patriotyzmu i jego znaczenie stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy, którzy pełnią ważną rolę w podtrzymywaniu pamięci, przedstawiając wydarzenia tamtych dni w bezpośrednich relacjach. Ludzie ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek – akcja „BohaterON” pozwala każdemu na wyrażenie tego w symboliczny sposób.

W lipcu 2017 roku BohaterON otrzymał wyróżnienie w kategorii „kampanie organizacji pozarządowych” w prestiżowym konkursie na najlepszą Kampanię Społeczną Roku 2016. Za działania przeprowadzone w II edycji kampania otrzymała tytuł Wydarzenia Historycznego Roku 2017 w 11. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku” – konkursu organizowanego przez Muzeum Historii Polski, nagradzającego najciekawsze przedsięwzięcia historyczne promujące polską historię i kulturę.

Uczniowie ZS B. Prusa klas technikum i klas zawodowych uhonorowali w tym roku uczestników Powstania Warszawskiego wysyłając im symboliczne kartki BohaterON. W ten sposób pokazali, że pamiętają o powstańcach!

Zachęcamy do uczestnictwa wszystkich naszych uczniów, gdyż akcja nadal trwa. Włącz się, masz czas od 1 sierpnia do 2 października – 63 dni Powstania Warszawskiego to 63 dni akcji BohaterON. Kartki można w szkole odebrać wraz z informacjami od pani Marianny Paliszewskiej i pani Barbary Smutkiewicz, które koordynują akcję w ZS im. B. Prusa. Zapraszamy też do zapoznania się z gazetką ścienną pt. „Ginęli myśląc o nas, żyjąc pamiętaj o nich” na temat Powstania Warszawskiego, którą wykonała klasa III TOR/TUF i kl. III WZ wraz z wychowawczyniami.


Historia, - więcej informacji