:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Bałkańskie wakacje – Czarnogóra na lato 2019

Felieton, Bałkańskie wakacje Czarnogóra - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 24/07/2019 11:13

Wybierając kierunek wakacyjnego urlopu, warto skierować swoją uwagę na Czarnogórę. To kraj jeszcze niezbyt popularny wśród polskich turystów. Ma wyjątkową historię, dobrze rozwiniętą infrastrukturę hotelową oraz zapewnia bajeczne krajobrazy, ciepłą wodę i atrakcyjne plaże. Cóż chcieć więcej? Zapraszamy do Czarnogóry!

Nadmorskie kurorty

            Jak wspomnieliśmy, Czarnogóra dysponuje rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, która tworzy interesujące kurorty, zlokalizowane wzdłuż wybrzeża Morza Adriatyckiego. Poszukując ofert wyjazdów w biurach podróży, najczęściej można spotkać propozycje wakacji w Budvie. To główne miasto Riwiery Budvańskiej, odgrodzone od lądu górami. Piękne widoki, morze na wyciągnięcie ręki oraz wyjątkowa architektura tego ośrodka zachęcają do jego odwiedzin coraz liczniejszych turystów.

            Innym miejscem, wartym polecenia, jest Herceg Novi, położone w pobliżu granicy z Chorwacją, na wprost wejścia do Zatoki Kotorskiej. Miasto określane jest mianem bajkowego, o niezwykłym, śródziemnomorskim klimacie. Przebywając natomiast na południu Czarnogóry, warto spędzić choć kilka dni w miejscowości Ulcinj, położonej nad Adriatykiem w pobliżu granicy z Albanią. Pożyczki pozabankowe pozwolą na zwiedzenie tego wyjątkowego miasta oraz wyjazd na krótką wycieczkę do sąsiedniej Albanii.

 

Samodzielne zwiedzanie

            Wybierając Czarnogórę jako cel wakacyjnego urlopu, można wyjazd zorganizować samodzielnie. Idealnym środkiem transportu będzie samochód lub samolot, w przypadku znalezienia promocyjnych ofert lotów. W takiej sytuacji, wykorzystując możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, na miejscu można wynająć auto, aby swobodnie przemieszczać się po kraju, odwiedzając poszczególne jego zakątki.

            Czarnogóra jest krajem bezpiecznym, dlatego też samodzielne jego zwiedzanie będzie najlepszym sposobem na poznanie uroków nie tylko nadmorskich kurortów. Warto odwiedzić parki narodowe, których w tym kraju jest aż 5. Krajobraz jest wyjątkowo ciekawy, łączy góry i morze, a na terenie Czarnogóry spotkamy aż dwie strefy klimatyczne – część centralna to klimat podzwrotnikowy kontynentalny, wybrzeże z kolei to klimat śródziemnomorski.

 

Sąsiednie kraje

            Spędzając urlop w Czarnogórze, warto zaplanować wycieczkę objazdową, zwiedzając także sąsiednie państwa. Pierwszym miejscem wartym zobaczenia jest Albania. To turystyczne państwo, które dopiero zaczyna zaznaczać swą obecność w świadomości wczasowiczów. Nieco ponad godzinę podróży samochodem przeniesie nas chociaż na jeden dzień do tego wyjątkowego kraju, gdzie warto nasycić się niesamowitym bałkańskim klimatem oraz bajkowymi krajobrazami.

            Wakacje w północnej Czarnogórze to możliwość wyjazdu do Dubrownika. Pożyczki pozabankowe pomogą w zaplanowaniu budżetu wakacyjnego tak, aby w tym chorwackim mieście spędzić choć jedną noc. Warto bowiem zobaczyć Dubrownik nie tylko w ciągu dnia, spacerując po starówce czy zwiedzając mury obronne, ale także poczuć wyjątkową atmosferę miasta nocą.

            Wakacyjny urlop w Czarnogórze to coraz popularniejsza propozycja na odpoczynek. Piękne krajobrazy, przyjaźni ludzie, a także możliwość zwiedzenia sąsiednich krajów kuszą turystów z całego niemal świata. Wyjazd można wykupić w biurze podróży lub zorganizować go samodzielnie, dzięki czemu zyskujemy pełną dowolność w kształtowaniu planu urlopu zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Bałkańskie wakacje – Czarnogóra na lato 2019 komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama