:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C lekkie zachmurzenie

Areszt dla dwóch mężczyzn

Sprawy kryminalne, Areszt dwóch mężczyzn - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku tutejszej Policji oraz Prokuratury i zastosował areszt wobec dwóch mężczyzn – oskarżonego o rozbój i stosującego przemoc domową wobec najbliższych.

Pierwsze wydarzenie miało swój początek w czerwcu. W jednym z pułtuskich parków doszło do kradzieży rozbójniczej na osobie 67 – letniego mieszkańca Pułtuska. Sprawca zabrał pokrzywdzonemu portfel z zawartością pieniędzy i dokumentów, a następnie w celu utrzymania się w jego posiadaniu użył wobec niego przemocy. W toku intensywnych i nieustannych czynności służbowych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 37 – letni mieszkaniec Pułtuska.

4 lipca, na wniosek Policji i Prokuratury, Sąd Rejonowy w Pułtusku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

5 lipca Sąd Rejonowy w Pułtusku, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania wobec 46 – letniego mieszkańca powiatu pułtuskiego. Mężczyzna znęcał się nad rodziną. Nie wywiązywał się z dotychczasowej kary – wolnościowych środków zapobiegawczych. W konsekwencji najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Sprawy kryminalne, - więcej informacji