:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Akcja „PASY”

Komunikaty policji, Akcja „PASY” - zdjęcie, fotografia

Policjanci drogówki przeprowadzą w środę 8 sierpnia działania „PASY”. Szczególną uwagę zwrócą na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Mundurowi sprawdzą również, jak przewożeni są najmłodsi pasażerowie.

Obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że prawidłowo zapięte, mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym.

Policjanci, w ramach akcji „PASY”, skontrolują maksymalną ilość samochodów, głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci, w szczególności prawidłowego użycia fotelików.

Celem policyjnej akcji jest też wyrobienie w opinii publicznej przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów.

Przypominamy, że za naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować nałożeniem mandatu w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to mandat w wysokości 150 złotych i 6 punktów karnych.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk


Komunikaty policji, - więcej informacji