:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Absolutorium wotum zaufania - zdjęcie, fotografia
Portal pultusk24.pl 28/06/2019 10:43

W związku ze zmianą przepisów o samorządzie gminnym, rady miast i gmin od tego roku rozgraniczają udzielenie absolutorium dla budżetu, od wotum zaufania (współpracę, ocenę pracy i osobisty stosunek) dla prezydenta/burmistrza/wójta.

Podjęcie uchwały o udzieleniu wotum zaufania jest możliwe jedynie bezwzględną większością głosów. Nieudzielenie absolutorium w dwóch kolejnych latach może (ale nie musi) skutkować podjęciem uchwały o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania zarządzającego miastem.

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta, radni udzielili absolutorium za 2018 rok, natomiast głosami – 10 wstrzymujących się 8 za – nie udzielili wotum zaufania burmistrzowi za ten sam okres.

Jak uzasadniał Przewodniczący Rady Ireneusz Purgacz, radni PiS wstrzymali się od głosu, ponieważ w 2018 roku, szczególnie na początku roku bywało różnie, dlatego trudno ocenić jednoznacznie trzy osoby rządzące miastem przez ten czas.

Przypomnijmy: w 2018 roku przez miesiąc rządził burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz, następnie, do październikowych wyborów, powołana przez wojewodę do pełnienia funkcji burmistrza Dorota Subda, potem obecny burmistrz Wojciech Gregorczyk.

Więcej w kolejnym wydaniu gazety.

 Ogłoszenia PREMIUM

Zaginął rudo-biały kocur

7 listopada 2019 zaginął duży rudo-biały kastrowany i zaczipowany kocur. Jeżeli wiesz gdzie przebywa zadzwoń 608 43 45 46 lub 516 703 748.


Reklama
 Reklama