:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C bezchmurnie

12 663,95 zł - oto wynik tegorocznej kwesty

Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Św. Krzyża odbyła się już po raz 15. Jak co roku pułtuszczanie oraz przyjezdni odwiedzający groby swoich bliskich wykazali się niezwykłą hojnością. Dzięki datkom udało nam się zebrać 12 663,95 zł! Tradycyjnie do puszek trafiły również obce waluty: 2 euro, 2 korony (szwedzkie) oraz 5 centai (litewskie, z 1991 r.).

Pieniądze z tegorocznej oraz dwóch poprzednich kwest przeznaczone zostaną na renowację nagrobka Budnych oraz oczyszczenie i ponowne zabezpieczenie nagrobków odnowionych w latach poprzednich.

W XV Kweście na Cmentarzu św. Krzyża w Pułtusku wzięło udział ponad 50 wolontariuszy, którzy zgodzili się poświęcić swój czas w tym szczególnym dniu. Wszystkim im oraz innym osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kwesty serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za ofiarność darczyńców i wsparcie naszej lokalnej społeczności w dziele ratowania zabytków naszej nekropolii.

W imieniu organizatorów Kwesty

Krzysztof Łukawski PTS-K

 

12 663,95 zł - oto wynik tegorocznej kwesty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Wydarzenia, - więcej informacji