:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C lekkie zachmurzenie

100 lat temu! - akademia w SOSW

7 listopada w SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku odbyła się uroczysta akademia zorganizowania we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Pułtusku z okazji jubileuszu 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zgromadzeni licznie uczniowie i nauczyciele mieli okazję, wśród biało – czerwonych barw, wysłuchać wierszy i pieśni patriotycznych.

Barwy narodowe, godło i własnoręcznie wykonane kotyliony podkreślały patriotyczny charakter wydarzenia. Scenariusz przygotowany przez Panie: Agnieszkę Ciuśniak i Grażynę Pieńkosz w pełni oddawał ducha tego wyjątkowego święta. Rys historyczny przedstawiony przez Dorotę Karkowską nauczyciela bibliotekarza przybliżył wychowankom okoliczności utraty niepodległości a także wydarzenia z czasów zaborów. Podczas wieczoru zgromadzeni dowiedzieli się, jak ciężko żyło się gdy nie było naszego państwa, a także jak dzielnie nasi rodacy walczyli o to, aby pamięć o Polsce nie została zapomniana. Wśród podniosłych pieśni i wierszy, dało się odczuć ogromną radość i wzruszenie. Utwory Fryderyka Chopina potęgowały nastrój a wspólne odśpiewanie „Roty” i „Piechoty” dały temu wyraz. „Nadzieja” (słowa W. Stachurski, muzyka M. Ziember) w wykonaniu uzdolnionej wokalnie uczennicy Leny Guławskiej uświetniła spotkanie i zachwyciła publiczność. Uczniowie prezentowali również portrety bohaterów Polski - Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Wincentego Witosa czy Ignacego Paderewskiego, a także ich krótką biografię. To oni sto lat temu wnieśli ogromny wkład w odrodzenie Polski. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.

Podziękowanie dla nauczycieli: Grażyny Pieńkosz, Agnieszki Ciuśniak, Katarzyny Barkały, Rafała Olszewskiego, Janusza Kurowskiego za piękną dekorację, oprawę muzyczną i niepowtarzalny klimat spotkania.

Wydarzenia, - więcej informacji