Sobota,   19 Kwietnia 2014
Zmiany w szpitalu
18.04.2014.

Od południa w szpitalu trwa akcja przenoszenia oddziałów. Jest to spowodowane informacją o możliwości pozyskania kontraktu na utworzenie ZOL-u. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, ZOL powstanie w miejscu oddziału dziecięcego, który zostanie przeniesiony na ginekologię, a ginekologia na istniejący, ale nie użytkowany oddział septyczny. 

1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 

 
XIV Spotkania ze Sztuką Wielkanocną
18.04.2014.
 
W radosnej i twórczej atmosferze minęły XIV Spotkania ze Sztuką Wielkanocną, organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki Pułtusku. W ramach spotkań odbyły się warsztaty artystyczne oraz konkurs plastyczny na „Współczesną Wycinankę Pułtuską”.
Warsztaty artystyczne odbywały się w dniach od 7 do 10 kwietnia. W spotkaniach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, w sumie ponad 100 osób. Podczas warsztatów dzieci wykonywały króliczki wielkanocne oraz kurczaczki ze styropianowych jajek i włóczki. 
Najwięcej satysfakcji dawał fakt, że każdy z uczestników wyszedł ze spotkania z własnoręcznie zrobioną ozdoba wielkanocną. 
11 kwietnia odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą „Współczesną wycinankę pułtuską”. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Paulina Ostrowska, Dominika Kwiatkowska oraz Bogdan Kuźmiński. 
Wyniki we wtorkowym, 16 wydaniu PGP.
Czytaj całość
 
Wybił szybę, a po wizycie na komendzie jeszcze dwie
18.04.2014.

W środę 16 kwietnia policjanci zatrzymali 36 – letniego, pijanego mężczyznę, który wybił szybę w oknie zakładu fryzjerskiego w Pułtusku. Zatrzymany przyznał się do wybicia szyby, jednak wracając z komendy najwyraźniej uznał, że jedna szyba to za mało i wybił dwie kolejne, tym razem w zakładzie zegarmistrzowskim, sąsiadującym z zakładem fryzjerskim. Poszkodowani wartość strat ocenili na 370 złotych. Mężczyzna został zatrzymany na dłużej, a wczoraj usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, za co odpowie przed Sądem. 

Czytaj całość
 
Pamiętali o poległych saperach
18.04.2014.
 
16 kwietnia obchodzimy dzień pamięci poległych saperów.  Z tej okazji w Pułtusku 12 kwietnia odbyło się spotkanie żołnierzy i pracowników cywilnych byłego pułtuskiego batalionu saperów. Na spotkanie przybyło czterech dowódców byłej jednostki. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze wspomnień. 16 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Polonii złożono kwiaty przy pamiątkowej tablicy za poległych saperów, przy rozminowaniu naszych terenów jak i tych, którzy już odeszli z naszych szeregów na wieczną wartę. 
Organizatorzy dziękują za przybycie na tę uroczystość przedstawicielom władz starostwa, jak i przedstawicieli władz miasta. W uroczystości jak zawsze uczestniczyła niezawodna grupa uczniów z I klasy LO CNB  „Feniks”, która wystawiła wartę honorową pod dowództwem sierż. Piotra Jaszczułta.
  
Czytaj całość
 
Wielkanocne spotkanie SLD
18.04.2014.
 
We wtorek 15 kwietnia, w klubie studenckim AH, jajkiem wielkanocnym podzielili się członkowie i sympatycy Sojuszu Lewicy Demokratycznej ziemi pułtuskiej. Oprócz przewodniczącego Zarządu Rady Powiatowej SLD – Andrzeja Gurgielewicza, który powitał wszystkich zebranych, życzenia świąteczne złożył rektor Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora prof. dr hab. Adam Koseski, członek Zarządu Powiatu Witold Saracyn oraz gość specjalny spotkania Włodzimierz Czarzasty – przewodniczący wojewódzkich struktur SLD na Mazowszu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 5460
PSB Mrówka
MŁODE ORŁY
facebook.jpg