Galeria

Piątek,   27 Maja 2016
Dwie kolizje w Dzierżeninie
27.05.2016.
W czwartek 26 maja, na trasie Pułtusk – Warszawa, doszło do dwóch, na szczęście niegroźnych kolizji. W obu przypadkach sprawcy zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi. 
19 letnia kierująca Daewoo Matizem, mieszkanka powiatu serockiego, wyjechała z drogi podporządkowanej dzięki uprzejmości jednego z kierowców. W tym czasie na jej pas ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, wjechał motocyklista, który wyprzedzał ciąg samochodów. 36 – letni mieszkaniec Warszawy, kierujący jednośladem został przewieziony do szpitala. Na szczęście doznał jedynie ogólnych potłuczeń ciała i po obserwacji został zwolniony. Za nieprawidłowy manewr wyprzedzania motocyklista został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Do drugiego zdarzenia, również doszło na drodze Pułtusk – Warszawa. 47 – latek, kierowca Seata Leon, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w pojazd Suzuki poruszający się przed nim. W wyniku zderzenia 21 – letnia pasażerka ze stłuczeniami okolic kręgosłupa trafiła do szpitala. Po badaniach opuściła placówkę medyczną. Za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, policjanci ukarali kierowcę Seata mandatem karnym. 

sierż. szt. Alicja Bobińska
KPP Pułtusk
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
 
 
W sobotę w Pułtusku
27.05.2016.
 
 
 
Burze z gradem
27.05.2016.
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, punktowo do 35 mm, oraz porywami wiatru od 60 km/h do 70 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.
 
Odjazdowy Bibliotekarz po raz V
27.05.2016.
 
Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela włączyła się do Ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. 21 maja około 50 osób wyruszyło na V Pułtuski Rajd Rowerowy malowniczą trasą Pułtusk – Grabówiec – Popławy – Pułtusk. 
 
Odwiedziliśmy Filię Biblioteczną nr 1 przy ul. Brzozowej 5. Po rajdzie spotkaliśmy się na Przystani Wodnej, gdzie czekało na nas ognisko. Pogoda dopisała, a zabawa była wyśmienita. Dzieci uczestniczyły w konkursie malowania kredą, a dorośli losowali nagrody książkowe ufundowane przez sponsorów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również przeprowadzona w budynku Biblioteki akcja – Uwolnij książkę.

Dziękujemy bardzo serdecznie za wsparcie podczas organizacji imprezy Odjazdowy Bibliotekarz sponsorom i fundatorom nagród książkowych:
- Marii Ponichterze, prezes PSS „Społem”
- Dorocie i Jackowi Garusom
- Beacie i Jackowi Jakubczakom
- Markowi Leleniowi
- Zofii Pliszce
- Nadleśnictwu Pułtusk
- Domu Polonii
oraz obecnym na miejscu i zapewniającym nam bezpieczeństwo Komendantowi Powiatowemu Policji w Pułtusku i pracownikom policji oraz Komendantowi Straży Miejskiej w Pułtusku i pracownikom straży miejskiej w Pułtusku.
Kolejny Odjazdowy Bibliotekarz już za rok – Zapraszamy !!!

PBP im. Joachima Lelewela
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
 
 
To tylko ćwiczenia...
27.05.2016.
 
Policjanci w ramach zwartych pododdziałów prewencji szkolili się na terenie boiska w Pułtusku. Doskonalenie zawodowe prowadzone było pod okiem doświadczonych instruktorów. Funkcjonariusze podczas zajęć wykorzystywali broń głodkolufową. 
W środę 25 maja, w okolicy stadionu miejskiego w Pułtusku było słychać głośne wystrzały. Były to ćwiczenia policjantów. Funkcjonariusze z Przasnysza, Wyszkowa, Ostrowi Mazowieckiej i Pułtuska pod bacznym okiem instruktorów z Płocka szkolili się do działań zespołowych w ramach pododdziałów zwartych. Oddziały prewencji wykorzystywane są najczęściej podczas zbiorowych zakłóceń ładu i porządku publicznego. 
Mundurowi oprócz teoretycznych zajęć, na których omawiano między innymi taktykę współdziałania sił policyjnych podczas np. meczu piłki nożnej, również ćwiczyli w praktyce. Na boisku treningowym do piłki nożnej, policjanci podczas doskonalenia zawodowego wykorzystywali strzelby Mossberg kal. 12 udoskonalając umiejętności używania tego środka przymusu bezpośredniego. Dlatego też w pobliskich zabudowaniach było słychać wystrzały. 
Pododdziały zwarte najczęściej wykorzystywane są do ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas legalnych zgromadzeń publicznych, w czasie imprez masowych i protestów społecznych; Bardzo często policjanci z oddziałów prewencji biorą udział w zabezpieczaniu imprez sportowych  np. meczy piłki nożnej. Wszystko po to, aby na stadionach było bezpiecznie i spokojnie.

sierż. szt. A. Bobińska, KPP Pułtusk
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 7692

 
jkwl
Gwarant
   
Sonda
Nasze filmy
 

 
Nasza Jedynka