Czwartek,   29 Czerwca 2017
MIDAS
Idą burze z gradem
28.06.2017.
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie prognozuje wystąpienie burz z gradem, w całym województwie mazowieckim, od godz. 16:00 dnia 28.06.2017 r. do godz. 05:00 dnia 29.06.2017 r.. Burzom miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.
 
Pożar wysypiska śmieci koło Nasielska
28.06.2017.
Jeden zastęp JRG Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku oraz dwa zastępy OSP Pokrzywnica zostały zadysponowane we wtorek 27 czerwca do pomocy przy gaszeniu pożaru wysypiska śmieci w Jaskółowie k. Nasielska (powiat nowodworski) tamtejszym jednostkom Straży Pożarnej. 
Akcja gaśnicza nadal trwa. We wtorek po południu ogniem zajął się ponad hektar wysypiska śmieci. Na miejscu z pożarem walczy ponad 20 zastępów strażaków aż z 4 powiatów. Dziś, po 12 – godzinnej akcji, strażaków z Pokrzywnicy zastąpił zastęp OSP Głodowo, nastąpiła również wymiana zastępu JRG z PSP w Pułtuska.
Akcja gaszenia pożaru wysypiska może potrwać nawet kilka dni. Wjazd na teren wysypiska ciężkim sprzętem jest praktycznie niemożliwy, co niewątpliwie utrudnia pracę strażakom, wszystko odbywa się siłą rąk. Do tej pory nie znana jest przyczyna pożaru. 
 
Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży
28.06.2017.
 
W środę 14 czerwca, szesnastu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku gościło w Ratuszu w Ganderkesee. Wizyta była zwiastunem zawiązania partnerstwa między miastem Pułtusk i Ganderkesee. 
Młodzież pułtuska przyjechała w ramach wymiany szkolnej z liceum z Ganderkesee wspieranej przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Wymiana trwała 8 dni, do 20 czerwca. Grupę z Polski przywitał zastępca burmistrza Christel Zießler, który bardzo serdecznie pozdrowił również polskich nauczycieli, Anetę Lesińską oraz Jolantę Siejbik, która była jednocześnie tłumaczem. Ze strony niemieckiej wymianę organizowali Frauke Lippert i Lars Hinrichs. Niektórzy z polskich uczniów od dawna uczą się języka niemieckiego, a wszyscy bez problemu porozumiewają się po angielsku.
Burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz  przekazał w marcu podczas pobytu niemieckich uczniów w Pułtusku list intencyjny pani Burmistrz Ganderkesee Alice Gerken z propozycją nawiązania partnerstwa miast. Radni gminy Ganderkesee zgodzili się na zawarcie współpracy i upoważnili Panią Burmistrz do nawiązania odpowiednich kontaktów i ustalenia warunków. Do Pułtuska zostało wysłane zaproszenie dla burmistrza i delegacji do Ganderkesee.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
10.jpg
11.
11.jpg
12.
12.jpg
 
 
45. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Ringo
28.06.2017.
 
Po raz kolejny Pułtusk gościł czołówkę polskich i zagranicznych ringowców, którzy rywalizowali o mistrzowskie tytuły w 12 indywidualnych kategoriach wiekowych oraz 6 kategoriach deblowych.
Jubileuszowe – 45. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w ringo rozegrano 24 czerwca na stadionie MOSiR. Uroczyste otwarcie mistrzostw uświetniła wspaniałym występem Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Pułtusku. Podczas ceremonii otwarcia nagrodzono wyróżniających się działaczy i trenerów za propagowanie i duży wkład w rozwój ringo – polskiego sportu.
Bardzo dobrze przygotowana trawiasta płyta stadionu oraz pogoda sprzyjały sportowej rywalizacji, jedynie silny wiatr czasami utrudniał zmagania ringowcom i przyczyniał się do zaskakujących rozstrzygnięć. W kategorii otwartej mężczyzn obserwowaliśmy teatr jednego aktora – Andrzeja Teklaka który po raz kolejny sięgnął po mistrzowski tytuł, w kategorii otwartej kobiet zwyciężyła Adriana Paszko.
Polskie Towarzystwo Ringo składa serdecznie podziękowania władzom miasta Pułtuska, dyrekcji MOSiR w Pułtusku za wspaniałe przyjęcie ringowców i pomoc w organizacji mistrzostw bez których te zawody na pewno nie byłyby tak atrakcyjne. Dziękujemy również młodzieżowej orkiestrze dętej przy OSP w Pułtusku za wspaniały występ muzyczny.
Czytaj całość
 
Niecodzienne spotkanie… z Januszem Panasewiczem
28.06.2017.
Wakacje dla pułtuskiej młodzieży rozpoczęły się dość wyjątkowo – niecodziennym spotkaniem z liderem kultowego, polskiego zespołu Lady Pank – Januszem Panasewiczem, we wtorek ok godz. 20, przy pułtuskiej fontannie. Co robił „Panas” w Pułtusku? Nie wiemy, ale dowiedzieliśmy się, że muzyk przekazał ciepłe pozdrowienia dla wszystkich pułtuszczan. Miejmy nadzieję, że nie skończy się na przypadkowym spotkaniu tylko z Januszem Panasewiczem, ale doczekamy się kiedyś koncertu Lady Pank w Pułtusku i spotkania z całym zespołem.
 
 

Na zdj. Michał Koniecki, Kinga Godlewska, Janusz Panasewicz, Oliwia Strączewska, Dominika Lisiecka.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 8970

PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 

 

 

 

 

Sonda
Czy Tadeusz Nalewajk powinien zgolić wąsy?
 
Nasze filmy 
Nasza Jedynka