Wtorek,   21 Kwietnia 2015
„Joanna robi nas w balona”, czyli manifestacja pracowników oświaty
20.04.2015.

Ponad 22 tysiące pracowników oświaty z całej Polski wzięło udział w manifestacji zorganizowanej  przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, która odbyła się w sobotę 18 kwietnia. Pułtusk reprezentowała liczna grupa nauczycieli wraz z Marią Korbal - Przewodniczącą Oddziału Powiatowego ZNP. Relacja w najnowszym wydaniu PGP, dziś zapraszamy do obejrzenia zdjęć. 

 
W najnowszym, 16 numerze PGP
20.04.2015.

Co za Jubileusz! - 90 urodziny Władysława Piotrowskiego

„Joanna robi nas w balona”, czyli manifestacja pracowników oświaty - ponad 22 tysiące pracowników oświaty z całej Polski wzięło udział w manifestacji zorganizowanej  przez Związek Nauczycielstwa Polskiego, która odbyła się w sobotę 18 kwietnia. Pułtusk reprezentowała liczna grupa nauczycieli wraz z Marią Korbal - Przewodniczącą Oddziału Powiatowego ZNP. 

Wybieramy najbardziej „Przyjaznych Konsumentowi” - Ruszyła kolejna edycja konkursu, w którym konsumenci mogą docenić rzetelnych, uczciwych i przyjaznych przedsiębiorców.

Droga do Monte Cassino - bywalcy prezentowanego w kinie „Narew” projektu „Krótka historia kina polskiego” obejrzeli 16 kwietnia niepokazywany w kraju do 1990 roku film „Wielka droga”.

Gość Biblioteki im. Lelewela był wyraźnie zaskoczony, kiedy na jego powitanie wypełniona do ostatniego miejsca czytelnia pośpiewywała wakacyjną piosenkę „Sibą, sibą”. A to dlatego, że czterdzieści kilka lat temu gość – czyli aktor Zbigniew Buczkowski – tą właśnie piosenką zadebiutował na ekranie w filmie Janusza Kondratiuka „Dziewczyny do wzięcia” - spotkanie z aktorem w „Lelewelu”. 

„Bajki i mity” Igora Kiebieca - Igor Kiebiec obywatel Białorusi o polskich korzeniach, mieszka w Grodnie i tam tworzy. Jego obrazy cieszą się dużym powodzeniem. W dniu 17 kwietnia br. zaprezentował swoje prace mieszkańcom Pułtuska. 

Pod hasłem „Dziś humory dobre mamy, bo plac zabaw otwieramy!” upłynął miniony wtorek, 14 marca, w płocochowskiej szkole podstawowej im. bł. Jana Pawła II. Uczniowie długo czekali na tę uroczystość, ale warto było. 

W Pobyłkowie Dużym recytowano wiersze

MATURZYŚCI 2015 – w najbliższym numerze uczniowie Technikum Nr 1 profil – technik mechanik/logistyk – kl. IV TM/L

Druga edycja „Pogoni za Lisem” rozpoczęta!

PALK Zapowiedź finału

Nadnarwianka przegrała na wyjeździe 0:2 (0:0) ze Skrą Drobin w 24. kolejce IV ligi. W ostatnich 15 spotkaniach pułtuszczanie wywalczyli tylko dziewięć punktów, w tym trzy dzięki walkowerowi. Widmo degradacji zagląda w oczy zawodnikom Pawła Brodzkiego. 

 
Pułtusk pamięta o poległych Saperach
17.04.2015.
 
6 kwietnia, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji, organizacji, szkół, oraz mieszkańcy Pułtuska oddali hołd poległym Saperom Wojska Polskiego, którzy w latach 1945 – 1947 prowadzili akcję rozminowywania terenów ziemi pułtuskiej. 
Tuż po II Wojnie Światowej na terenie całej Polski rozpoczęła się akcja rozminowywania. Niemcy pozostawili po sobie miliony śmiercionośnych min. Dlatego wiele oddziałów saperów przeczesywało pola i lasy. Niestety wielu z tych młodych chłopaków zginęło podczas służby. 
Na terenie ziemi pułtuskiej akcję rozminowywania w latach 1945 – 1947 prowadził I Batalion Saperów. Ku czci poległych żołnierzy tego batalionu w 1999 roku odsłonięto tablicę umieszczoną na terenie koszar. W maju 2009 roku tablica ta została ponownie odsłonięta w nowym miejscu – na terenie Domu Polonii w Pułtusku. 
 
Czytaj całość
 
V Zawodowa Gala Sportów Walki
17.04.2015.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 6393
facebook.jpg
Sonda
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości