Środa,   24 Maja 2017
MIDAS
Reklama
24.05.2017.
 
Nocne dyżury aptek – wciąż nierozwiązany problem
24.05.2017.
Temat nocnych dyżurów aptek powraca jak bumerang. Ustawa Prawo Farmaceutyczne nakłada na starostwa obowiązek wprowadzenia nocnych dyżurów aptek, ale nie daje możliwości ich finansowania – Sytuacja jest trudna, a winne jest prawo, a nie starostwo, ani aptekarze – przyznają pułtuscy farmaceuci.

Zgodnie z art. 84 Ustawy Prawo Farmaceutyczne rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na danym terenie powinien być dostosowany do potrzeb lokalnej społeczności oraz umożliwiać jej dostęp do leków w porze nocnej, w niedzielę i święta. Grafik pracy aptek jest określany w drodze uchwały przez radę powiatu, po zasięgnięciu opinii wójtów gmin z określonego powiatu oraz samorządu aptekarskiego – Okręgowej Izby Aptekarskiej. Zdaniem części przedstawicieli środowiska aptekarskiego jest to bardzo niekorzystne prawo. Coraz więcej aptek decyduje się na siedmiodniowy rytm pracy, który zapewnia im wymierne korzyści finansowe i marketingowe. Kością niezgody pozostają dyżury nocne, podczas których ruch jest niewielki, a pobrany od pacjenta ryczałt za nocną sprzedaż leku nie pokrywa kosztów związanych z nocnym funkcjonowaniem aptek. Aptekarze argumentują, że nocne dyżury nie zawsze są konieczne. Pacjenci najczęściej odwiedzają apteki w pierwszych trzech godzinach dyżurowania, a później do rana ruch spada. Ponadto dyżur nocny może pełnić wyłącznie magister farmacji. W każdej aptece jest jeden magister farmacji, więc jeżeli miałby on pełnić dyżur, to musiałby być w pracy 36 godzin. Farmaceuci nie chcą się na to zgodzić. Również nocne zakupy zdaniem farmaceutów pozostawiają wiele do życzenia. 
Czytaj całość
 
Radość jest potrzebą
24.05.2017.
 
Co bardziej podziwiać? Ambicję uczniów podstawówek recytujących bardzo trudne wiersze czy wytrwałość bibliotekarek i nauczycielek z gminy Pokrzywnica organizujących od 15 lat konkurs recytatorski „I ty możesz być Feniksem słowa”? Co rok konkursowi przyświeca inne motto, tym razem były to słowa Johannesa Kepplera: „Radość jest potrzebą i wartością życia”. 
Postawiono więc przed recytującymi zadanie niełatwe – trudno jest bowiem, gdy ma się lat niewiele, mówić o sprawach tak podstawowych jak dobro, szczęście, uczciwość, prawda, pomoc innym. Ale młodzi ludzie, dodajmy od razu, dzięki pomocy nauczycieli, wybrnęli z tego zadania znakomicie.
Relacja Lecha Chybowskiego oraz wyniki we wtorek w Pułtuskim Notatniku Kulturalnym, w 22 numerze PGP.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg
10.
1.jpg
11.
10.jpg
 

 
Pułtuską Gazetę Powiatową czytają za oceanem
23.05.2017.
 
W 12 numerze Pułtuskiej Gazety Powiatowej ukazał się artykuł Moniki Tołłoczko – Dąbrowskiej pt. „Peruwianka, która promowała twórczość Chopina”. Bohaterką artykułu jest śp. Hilda Ławińska – Thiessen, krewna naszej redakcyjnej koleżanki, która rozsławiała muzykę Fryderyka Chopina w dalekim Peru. Hilda wychowała cztery córki, jedna z nich Cecylia (na zdj.) ukończyła studia ekonomiczne w Krakowie. 
 
12 numer PGP, ze wspomnianym artykułem, dotarł za ocean, gdzie aktualnie mieszka Cecylia, ciocia Moniki Tołłoczko – Dąbrowskiej. Cecylia tak pisze do naszej redakcyjnej koleżanki:

Ciesze się że dotarła Gazeta i ciekawe artykuł pisane przez Ciebie o mojej ukochanej śp. Mamie Hildy. Wysłalam kopie twojej artykuł do Ambasada Polska w Limie, Peru, Ambasada Peru w Warszawie, kilka znajomych w Krakowie i krewnych w Peru i USA bo tłumaczyłam artykuł na hiszpański i na angielskim. Pozdrawiam serdecznie. Ciocia Cecilia.

Poniżej pełna treść artykułu:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 8841

Prefabruk
PSB Mrówka
 
jkwl
Gwarant
   

 

 
 

 

 

Sonda
Nasze filmy



 
Nasza Jedynka