Czwartek,   3 Września 2015
MIDAS
PSB Mrówka
Decyzja konserwatora zabytków
03.09.2015.

Pismo z delegatury w Ciechanowie dotarło do nas dziś rano. Konserwator zabytków Krzysztof Kaliściak wydał decyzję nakazującą rozbiórkę budynku stawianego przy fontannie. Zapraszamy do lektury. 

1.
1.jpg
2.
2.jpg

 

 
Powstaje konstrukcja nośna kładki
03.09.2015.
 
Prace przy kładce idą zgodnie z planem. Dostarczona wczesnym rankiem konstrukcja nośna pierwszego przęsła została dziś zamontowana na podporach, przy użyciu dźwigu. Kolejne dostawy planowane są cyklicznie, co dwa dni. Po ich zainstalowaniu zostaną położone płyty nośne mostu. Już niebawem będziemy mogli podziwiać całą konstrukcję mostu dla pieszych. Według planu i zapowiedzi burmistrza, zakończenie prac ma nastąpić w październiku.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
8.
08.jpg
9.
09.jpg

 
Ogłoszenia drobne na pultusk24
03.09.2015.

Szukasz mieszkania? A może sprzedajesz działkę? Ogłoszenie zawieszone „na słupie” nie przynosi efektów? Zamieść ogłoszenie na najczęściej odwiedzanym, lokalnym portalu w mieście! Atrakcyjne ceny, wysoka skuteczność. Ogłoszenia drobne na pultusk24 – to działa! 

 
Zmarła pisarka z pułtuskimi korzeniami
03.09.2015.
 
1 września zmarła Danuta Brzosko – Mędryk, pisarka, której książki opowiadają przede wszystkim o życiu w obozach koncentracyjnych. Warto wspomnieć o niej nie tylko przez wzgląd na jej ogromne zasługi, czy dorobek literacki, ale także dlatego, że urodziła się i przez kilka pierwszych lat życia mieszkała w Pułtusku. 
Więcej we wtorek, w nadchodzącym wydaniu PGP.
 
Konserwator wstrzymał budowę kawiarenki
03.09.2015.

Panie i Panowie Pułtuszczanie - zadanie wykonane!!!

Przed chwilą otrzymaliśmy decyzję konserwatora zabytków Krzysztofa Kaliściaka o wstrzymaniu prac prowadzonych w Pułtusku przy ul. Rynek. Chodzi o słynną budowlę przy fontannie, w której docelowo mieścić się miała kawiarenka. Inwestorom zaleca rozebranie budowli. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Mamy też oficjalne potwierdzenie, że kontener stawiany był bez zgody konserwatora. 

Takie zakończenie sprawy powinno cieszyć. Nam jest jednak smutno! Dlaczego w sprawie tak oczywistej trzeba było wylać tyle atramentu, napisać tyle słów aby uratować Pułtusk przed oczywistą tandetą. Dlaczego wogóle ten temat się zaczął?

Mamy tylko nadzieję, że ta sprawa czegoś nas wszystkich nauczyła. Wszystkich! 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 6736
Gwarant
  
 
Nasze filmy
 

 
Nasza Jedynka