Środa,   5 Sierpnia 2015
30-lecie Mardomu
04.08.2015.

 
 
Gdyby Jan i Barbara Walaszkowie trzydzieści lat temu mogli spojrzeć w przyszłość, pewnie przecieraliby oczy ze zdumienia. Świetnie prosperująca i wciąż rozwijająca się firma z planami na przyszłość, ponad 600 pracowników oraz dzieci chętnie i umiejętnie angażujące się w rodzinny biznes. A wszystko zaczęło się w czasach ustępującego PRL-u, w roku 1985, od, trzeba przyznać, nieco ryzykownej decyzji odkupienia maszyn do produkcji metalowych karniszy... Krótka historia firmy i relacja z sobotniego jubileuszu w aktualnym numerze PGP. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
 
W 31 numerze PGP
04.08.2015.
 
Kolejna porcja fotografii z plenerowej sesji zdjęciowej kandydatek do korony Miss Pułtuska oraz Miss Pułtuskiej Gazety Powiatowej 2015, a także kupon do głosowania!

Plany na Rynek
Pułtusk znany jest z wielu miejsc. Jednym z nich, bodaj najbardziej popularnym, jest najdłuższy w Europie rynek. Jego stan pozostawia jednak wiele do życzenia, o czym wiedzą wszyscy, zarówno pracujący tam sprzedawcy, jak też odwiedzający Pułtusk turyści. Trudno jednak w pracy nad zmianą wizualizacji Rynku pogodzić interesy handlowców, turystów, mieszkańców i władz miasta. Całe szczęście po wtorkowym spotkaniu sprzedawców z burmistrzem i jego zastępczynią pojawiło się światełko w tunelu. 

Gajda będzie płacił 10 tysięcy
Miało być około 70 tysięcy, będzie 10. Robert Gajda wynegocjował znacznie niższą stawkę  czynszu za powierzchnie szpitalne. 

Panie Janie, niech Pan zacznie robić karnisze z drewna!
Mardom ma 30 lat!

Balkony, ogródki i ogrody
Pani Maria „ma dobrą rękę”, pani Aneta produkuje własne pelargonie, a ogród Wspólnoty Mieszkaniowej z Pułtuska to przykład współpracy mieszkańców. Poznajmy najpiękniejsze ogrody Pułtuska. 

Zachłanni złodzieje paliwa w rękach policji
W ostatnich dniach policjanci z Pułtuska sfinalizowali cztery sprawy związane z kradzieżą paliwa. Dwaj mężczyźni najpierw kradli tablice rejestracyjne, potem podjeżdżali na stacje benzynowe, tankowali paliwo i odjeżdżali nie płacąc za nie. Łącznie ich działalność kosztowała ponad półtora tysiąca złotych.

Niezłe wyniki matur w powiecie
Tegoroczni maturzyści musieli zmierzyć się z zupełnie nowym egzaminem maturalnym. Dzięki przeprowadzonej analizie porównawczej wyników tegorocznym matur możemy dowiedzieć się, jak udało im sprostać temu wyzwaniu.

Inauguracja letniej szkoły języka i kultury polskiej dla cudzoziemców
W niedzielę 2 sierpnia, odbyła się uroczysta inauguracja III edycji Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców organizowanej przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora oraz Fundację Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi”. 

Sukces AH w Berlinie i Goedelitz
W Berlinie kilka dni temu, z udziałem JM Rektora AH i niżej podpisanego odbyła się promocja dwujęzycznej książki wydanej przez Akademię Humanistyczną „Historia pamięcią pisana. Biografie polsko-niemieckie” (Pułtusk 2014), będącej wynikiem współpracy Akademii z niemieckim ost-west-forum Gut Gödelitz – (Stowarzyszeniem Wschód-Zachód Gut Goedelitz, w którym od kilku lat działa też sekcja „niemiecko-polska” współpracująca z Międzywydziałowym Centrum Badań Niemcoznawczych AH).

Na bezpieczne wakacje? Tylko z nami!
W lipcu, organizacje działające przy Zespole Szkół nr 4 w Pułtusku przygotowały trzy formy wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Pułtusk, finansowanego ze środków Gminy Pułtusk.

Wakacyjne warsztaty w Pokrzywnicy
Gminna Biblioteka Publiczna w Pokrzywnicy zorganizowała w dniach od 6 do 17 lipca w świetlicy wiejskiej w Pokrzywnicy warsztaty plastyczne. 

Nie żyje prof. Tadeusz Bieńkowski
Ogarnął mnie wielki smutek, gdy przeczytałem nekrolog o Jego śmierci. Choć wydałoby się, że to naturalne – każdy przecież kiedyś musi umrzeć. Ale pożegnania są trudne, zwłaszcza jeśli z kimś było się w wieloletnim kontakcie – pisze na łamach PGP Karol Czejarek.
 
Pielgrzymi przeszli przez Winnicę
03.08.2015.
 
Trasa pielgrzymki z Ełku na Jasną Górę w Częstochowie wiedzie przez powiat pułtuski. Tak jak w latach poprzednich, w dniu 2 sierpnia wieczorem, uczestnicy 23 Pieszej Pielgrzymki Ełckiej przybyli do Winnicy serdecznie witani przez miejscowych parafian. Wśród około 500. pielgrzymów, idzie na Jasną Górę Ordynariusz Diecezji Ełckiej biskup Jerzy Mazur.
Codziennie pokonują 35 km, po 15 dniach marszu wejdą do Częstochowy. Niosą kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży. Wielu mieszkańców Winnicy przyjmowało pielgrzymów do swoich domów na nocleg polecając im swoje prośby do Matki Bożej.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
7.
07.jpg
 
 
Inauguracja letniej szkoły języka i kultury polskiej dla cudzoziemców
03.08.2015.
 
W niedzielę 2 sierpnia, odbyła się uroczysta inauguracja III edycji Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców organizowanej przez Akademię Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora oraz Fundację Nauki Języków Obcych „Linguae Mundi”. Uczestników kursu przywitali: prof. Radosław Lolo - reprezentujący JM Rektora AH prof. Adama Koseskiego, Pani Wiceburmistrz Pułtuska Róża Krasucka oraz Prezes Fundacji "Linguae Mundi" - Pani Urszula Sajkowska. Gościem honorowym uroczystości była Pani Zofia Mao – Dyrektor Instytutu Polonistyki Wydziału Języków i Kultur Europejskich Kantońskiego Uniwersytetu Międzynarodowego.
Szczegóły już jutro w najnowszym wydaniu gazety.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 
 
Wypoczynek nad wodą – aby był bezpiecznym
03.08.2015.
Wakacje, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że najchętniej wypoczywamy nad wodą. Jednak woda to nie tylko odpoczynek i relaks, ale także mnóstwo zagrożeń. Aby zabawa nie zmieniła się w tragedię, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i zachować zdrowy rozsądek. Policjanci przypominają o podstawach bezpieczeństwa, które obowiązują podczas pobytu nad wodą.
W okresie letnim, większość osób na wypoczynek wybiera miejsca, gdzie można korzystać z wody, kąpać się i pływać. Tak właśnie wypoczywamy najchętniej. Jednak  ten rodzaj spędzania wolnego czasu niesie za sobą zagrożenia. Wystarczy zbyt dużo lekkomyślności czy przecenienie własnych umiejętności.  Skrajna nieodpowiedzialność to alkohol i narkotyki, które połączone z wodą stanowią śmiertelną mieszankę.

By wypoczynek nad wodą był jedynie zabawą, by nie zmienił się w tragedię sami musimy zadbać o to. By zminimalizować ryzyko wypadku wystarczy stosować się do pewnych zasad:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 6657
Gwarant
Nasze filmy
 
Sonda
Najlepszy podmiot działający w usługach na terenie Miasta Pułtusk
 
Najlepszy podmiot działający w handlu na terenie Miasta Pułtusk
 

 
Nasza Jedynka
 
4x4

PALK

 
Nieruchomości