Czwartek,   23 Lutego 2017
MIDAS
Z wizytą w bibliotece AH
22.02.2017.
 
Uczniowie Technikum nr 1 z klasy IV w zawodzie ekonomista i z klasy II w zawodzie technik informatyk, zyskali bardzo cenne umiejętności wyszukiwania potrzebnych informacji pod fachowym okiem pracowników naukowych Biblioteki Głównej im. Andrzeja Bartnickiego w Pułtusku.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach zajęć języka polskiego i spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Uczniowie mogli się przekonać w praktyce jak wyglądają profesjonalne katalogi Biblioteki Narodowej, podziwiali również najcenniejsze zasoby Biblioteki w Pułtusku, do których należą między innymi przedwojenne wydania utworów Henryka Sienkiewicza. Uczeń pochylony z zachwytem nad wspaniałą książką, w dobie niemalże permanentnej informatyzacji życia, to dla nauczyciela polonisty bardzo motywujący i inspirujący widok.
Serdecznie dziękujemy dyrektor Jadwidze Miecznikowskiej za gościnne przyjęcie oraz wspaniałe zajęcia, w których mogła uczestniczyć młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku.
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg
5.
05.jpg
6.
06.jpg
 
 
Spektakl „Mężczyzna idealny” odwołany
21.02.2017.
Z przykrością informujemy, że spektakl „Mężczyzna idealny” 5 marca w AH nie odbędzie się. Informacja od organizatora dotarła do nas przed chwilą. W związku z powyższym odwołujemy nasz konkurs z okazji Dnia Kobiet. Czytelników przepraszamy i dziękujemy za udział. 
 
Ferie zimowe z MCKiS
21.02.2017.
 
Okres ferii zimowych jest czasem, który każde dziecko chciałoby jak najlepiej wykorzystać. Jedni pragną spędzać je aktywnie, drudzy w domu, a inni chcą w ten czas dobrze się bawić ze swoimi rówieśnikami. Dlatego Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku przygotowało na tegoroczne ferie szereg ciekawych i różnorodnych propozycji. 
W ofercie znalazły się zajęcia taneczne –musicalowe, manualno – plastyczne, warsztaty „Roboty i spółka” oraz przedpołudniowe i popołudniowe seanse filmowe. Spotkania artystyczne odbywały od godz. 10:00 – 14:00, natomiast z robotyki w sobotę. Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Zajęcia miały na celu umilić dzieciom czas spędzanych ferii oraz zapewnić mnóstwo uśmiechu i wspólnej zabawy. Przed nami, w następną sobotę ferii, kolejna atrakcja – przenośne planetarium. 
Młodsze dzieci z wielkim zaangażowaniem uczęszczały na zajęciach manualno – plastyczne, w trakcie których rozwijały umiejętności artystyczne, kształtowały również swą wyobraźnię twórczą, a wykonane przez siebie prace, mogły zabrać do domu. Młodzi artyści wykonywali różnymi technikami kolorowe ozdoby m.in.: włóczkowe zwierzęta, kwiaty, przyborniki na kredki, ołówki oraz grę „Chińczyk”.
Zajęcia taneczne – musicalowe obejmowały różne rodzaje tańce. Było dużo ruchu, energiczna muzyka, wspaniała atmosfera oraz salwy śmiechu.
W sobotę 18 lutego odbyły się warsztaty z robotyki pod hasłem „Szalone renifery” oraz „Wirtualna rzeczywistość”. Podczas warsztatów dzieci uczyły się konstruowania i programowania robotów z klocków lego, które wyposażone były w silniki, czujniki i mikrokontrolery. Niewątpliwie nowością w ofercie były warsztaty z wirtualnej rzeczywistości, podczas których uczestnicy „przenieśli się” do świata 3D. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcyjnych aplikacji budzących zachwyt, jak np. jazda samochodem, kolejką górską oraz inne aplikacje dedykowane dla uczestników. 
Ferie w MCKiS były okazją do pożytecznego spędzenia wolnego czasu, spotkania się ze swoimi rówieśnikami. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. 
 
1.
01.jpg
2.
02.jpg
3.
03.jpg
4.
04.jpg

 
Najlepsi wyjechali do Portugalii
21.02.2017.
 
Kolejny już raz uczniowie Zespołu Szkół im. B. Prusa wzięli udział w programie „Erasmus” współfinansowanym przez Unię Europejską. 
Tegoroczny projekt pt. „Mobilności zagraniczne w Portugalii kluczem do sukcesu uczniów i nauczycieli” objął 16 uczniów kształcących się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik organizacji reklamy. Młodzież wraz z opiekunami – Teresą Zielińską i Aleksandrą Ziułkowską, wyjechała na dwutygodniowy staż zagraniczny do Lizbony w Portugalii. W dniach od 5 do 18 lutego szlifowali swoje umiejętności zawodowe i poznawali kulturę kraju przyjmującego. Oto lista wyróżniających się uczniów, którzy dzięki dobrym wynikom w nauce i zaangażowaniu w życie szkoły wyjechali na zagraniczny staż.

Klasa III TOR – Artur Sztolc, Wojciech Froch, Kamil Woźniak
Klasa II TOR – Klaudia Kalinowska, Damian Salwin
Klasa III TŻ – Kamil Przewłodzki, Weronika Pawlikowska, Mateusz Łuszcz, Michał Kraszewski
Klasa II TŻ – Justyna Świderska, Kinga Koczara, Klaudia Kopczyńska, Karolina Chodyna, Karolina Grabowska, Grzegorz Bednarz, Paulina Pędowska

Pełna relacja z wyjazdu do Portugalii w aktualnym, dzisiejszym numerze gazety.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 8563

 
jkwl
Gwarant
   

  

Sonda
Nasze filmy 
Nasza Jedynka