Wtorek,   31 Marca 2015
W 13, świątecznym wydaniu PGP
30.03.2015.
Całe mnóstwo życzeń świątecznych
 
Tajny program Burmistrza
Zapewne pamiętają Państwo program wyborczy obecnego Burmistrza wydany tuż przed wyborami w formie niewielkiej broszury. Czegóż tam nie ma – dla każdego coś miłego. I dla młodzieży, i dla emerytów, i dla bezrobotnych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma się więc co dziwić, że Krzysztof Nuszkiewicz wygrał z tak wielką przewagą. Wybranie innego w sytuacji, gdy ten obiecał wszystko, byłoby absolutnym nietaktem ze strony wyborców!

Małe piękności o wielkich sercach
W niedzielę 29 marca w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 1 odbyły się wybory Małej Miss Pułtuska, w których udział wzięło 22 przepięknych, mądrych i zdolnych dziewczynek. Małe piękności prezentując się na wybiegu zrobiły jednak coś więcej – podarowały nadzieję choremu na raka Wiktorkowi Kuśpielowi...

Lato i wakacje coraz bliżej 
Dla każdego z nas okres letni i wakacje to czas najbardziej oczekiwany w roku. Zważywszy, że naszym miastem zarządza nowa ekipa polityczna i nowo wybrany burmistrz, letnie oczekiwania mieszkańców są jeszcze bardziej emocjonujące. Każdy oczekuje, że właśnie tego lata w harmonogramie miejskich imprez znajdzie coś, co go zadowoli bardziej niż dotychczas.

Mandat dla kierowcy szkolnego autobusu
Pułtuska drogówka ukarała kierującego szkolnym autobusem za zbyt dużą ilość pasażerów.

6500 nielegalnych papierosów
27 marca policjanci z KPP w Pułtusku podczas wykonywania czynności służbowych ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy.  Jak się okazało, 50 – letnia mieszkanka naszego miasta, „amatorka” tytoniu, posiadała w swoich pomieszczeniach ponad 6500 nielegalnych papierosów.

Młodzi kucharze polecają na Wielkanoc
Specjalnie dla naszych Czytelników, uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół im. Bolesława Prusa w Pułtusku oraz Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie przygotowali przepisy kulinarne na wielkanocny stół. My z propozycji uczniów na pewno skorzystamy, bo trzeba przyznać, że potrawy wyglądają bardzo apetycznie. A Wy? Do dzieła!

Kolejne wydanie Pułtuskiego Notatnika Kulturalnego, a w nim m.in.:

Ewangelizacja teatrem 
Już po raz trzeci w parafii św. Mateusza w Pułtusku wierni mogli obejrzeć spektakl teatralny przygotowany przez ks. Michała Podgórskiego wraz z grupą parafian. Wcześniej „Proces Obywatela J” i „Drewniana miska”, a tym razem – 22 marca – sztukę pt. „Ukrzyżowane decyzje”. Przedstawione stacje biblijne Drogi Krzyżowej Chrystusa, przeplatane wydarzeniami ze świata współczesnego, wywarły na zebranych ogromne wrażenie, a w oczach pojawiły się łzy wzruszenia – Przeżyłam swoiste rekolekcje – mówi jedna z parafianek. 
Z miłośnikiem teatru oraz inicjatorem powstania Nieformalnej Grupy Teatralnej przy parafii św. Mateusza w Pułtusku, ks. Michałem Podgórskim, rozmawiała Ewa Kowalczyk.

Ambitne plany
26 lutego 2015 roku pod przewodnictwem rektora prof. Adama Koseskiego odbyło się spotkanie Zarządu Międzywydziałowego Centrum Badań Niemcoznawczych Akademii Humanistycznej, podczas którego dokonano oceny dotychczasowych działań i omówiono dalsze zamierzenia.

Karol Czejarek poleca
Życie i twórczość Pauliny Lemke

W numerze ponadto:

Warsztaty świąteczne w Gzach
W piątkowe popołudnie 20 marca, w Świetlicy wiejskiej w Gzach, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gzach zorganizowały warsztaty plastyczne dla dzieci.

Wychowankowie SOSW powiali wiosnę
Uroczystość, jak wypada w ten jedyny w roku dzień, przebiegła w znakomitej atmosferze radości, śmiechu i żartów. Pierwszą część wypełniły występy naszych uczniów. Były piosenki, wiersze, żartobliwe scenki. Piękny popis dał też Zespół Pieśni i Tańca „Golądkowo”. 

Maturzyści 2015
Klasa III D Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku

SPORT

Nasi maratończycy
Dziesiąty PZU Półmaraton Warszawski – największy bieg w historii polskich biegów masowych i jeden z największych w Europie przeszedł do historii.

Kolejne medale na koncie zawodników Semiramidy
Tym razem reprezentacja KS Semiramida wzięła udział w turnieju kadetów w kickboxingu PIASECZNO OPEN. 9 – osobowa drużyna zdobyła 6 medali – 2 złote, 3 srebrne i jeden brązowy.
 
Posejdon wraca z 14 medalami
21 marca na basenie „Podolanka” w Płocku odbyła się II Runda zawodów pływackich z cyklu „Płocka Liga Pływania”. Do zawodów przystąpiło 16 klubów, co dało łącznie 300 zawodników, z których 20 to przedstawiciele UKS POSEJDON. 
 
Wybory Małej Miss w Fotogalerii
30.03.2015.
Zapraszamy do obejrzenia ponad 300 fotografii i życzymy miłych wrażeń!
 
 
 
 
III Mazowiecki Memoriał Szachowy im. Zbigniewa Tyszkiewicza
30.03.2015.
 
Tym razem bez politycznej otoczki, ale za to z ogromnym wsparciem Akademii Humanistycznej – rektora prof. dra hab. Adama Koseskiego i dyrektora administracyjnego Bogdana Mroziewicza, a także sponsorów, pod patronatem medialnym Pułtuskiej Gazety Powiatowej, turniej zorganizowany przez Martę Tyszkiewicz – Wymysłowską, córkę utytułowanego szachisty śp. Zbigniewa Tyszkiewicza, odniósł ogromny sukces, bowiem 28 marca do Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora zjechało ponad 90 zawodników, miłośników tej królewskiej gry – co daje liczbę dwa razy większą niż w latach poprzednich.
Relacja niebawem w Pułtuskiej Gazecie Powiatowej.
 
Spotkanie wielkanocne Klubu Srebrnego Wieku
30.03.2015.
 
 Klub Srebrnego Wieku rozkwita niczym wiosenne pąki. Widać to przy każdej klubowej uroczystości, na które z roku na rok przybywa nie tylko coraz więcej seniorów, ale także przyjaciół, z których każdy wnosi coś pozytywnego do życia Klubowiczów. Nie inaczej było podczas sobotniego spotkania wielkanocnego, ale więcej zdradzimy w kolejnym wydaniu PGP. 
 
Droga Krzyżowa ulicami miasta
30.03.2015.
W piątek 27 marca, w strugach deszczu, ale za to w atmosferze refleksji i zadumy, ulicami Pułtuska przeszła Droga Krzyżowa. 
 
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 6349
facebook.jpg
Sonda
Co zmienić na wiosnę?
 
pultusk.jpg starostwo.jpg

jedynka
4x4
PALK
reklama
Nieruchomości